Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Rzym
Steven Saylor

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Powieść historyczna
Przekład:
Janusz Szczepański
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Roma
ISBN:
978-83-7510-069-3
Wydanie:
3 (2013)
Data premiery tego wydania:
2013-04-09
Liczba stron:
608
Format:
150x225

Opis książki

Panorama losów starożytnego Rzymu, od legendarnych początków miasta, po zabójstwo Juliusza Cezara

 

Prawdziwym bohaterem tej epickiej sagi dwóch rodów, prowadzącej czytelnika przez tysiąc lat ich dziejów, jest Rzym – miasto i jego mieszkańcy.

Wplatając historię, legendę i najnowsze odkrycia archeologiczne w dynamiczną narrację, Steven Saylor tchnął nowe życie w dramat pierwszego tysiąclecia Wiecznego Miasta – od chwili jego założenia poprzez meandry zadziwiającej drogi do roli stolicy najpotężniejszego w dziejach imperium. Rzym przypomina tragedię bohatera i zdrajcy Koriolana, zdobycie miasta przez Galów, najazd Hannibala, zacięte zmagania polityczne między patrycjuszami i plebejuszami, a wreszcie śmierć republiki z chwilą triumfu – i wkrótce potem zabójstwa – Juliusza Cezara. Świadkami, uczestnikami, a czasem głównymi aktorami dramatu są potomkowie starych rodów Potycjuszów i Pinariuszów. Rolę łącznika między pokoleniami pełni tajemniczy talizman, odwieczny jak samo miasto.

Steven Saylor, historyk z Uniwersytetu Kalifornijskiego specjalizujący się w dziejach Rzymu, jest autorem m.in. „Roma sub rosa”, głośnego cyklu powieści kryminalnych i zbiorów opowiadań osadzonych ze znawstwem w realiach schyłku republiki, a także dwuczęściowej sagi „Rzym i Cesarstwo”, obejmującej dzieje dwóch rzymskich rodów od czasów prehistorycznych po panowanie Hadriana.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)