Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Sceny z życia wiejskiego
Amos Oz

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Mistrzowie literatury
Przekład:
Leszek Kwiatkowski
Oprawa:
płótnopodobna z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Scenes From a Village Life
ISBN:
978-83-7510-405-9
Wydanie:
2 (2010)
Data premiery tego wydania:
2010-03-16
Liczba stron:
200
Format:
128 x 197

Opis książki

Literacki zapis wspomnień, które mimo usilnego wypierania ich ze świadomości wciąż powracają

Turysta odwiedzający sielankową wieś Tel Ilan ujrzy ponadstuletnie zabudowania, wysmukłe cyprysy, zielone pagórki i sady. Kawałek Toskanii w sercu Izraela. Pod spokojną powierzchnią kryją się tu jednak tajemnice i zagadki: ktoś kopie nocami pod domem starego Pesacha Kedema. Tajemnicza postać chowa się w sypialni u Lewinów. I nie wiadomo, dlaczego agent nieruchomości został zamknięty na klucz w piwnicy domu zmarłego pisarza.

W tej fikcyjnej wsi rozgrywa się akcja wszystkich (poza ostatnim) opowiadań z nowego tomu Amosa Oza. Jest to swoiste izraelskie Macondo, miejsce wyraziste, wibrujące, dynamiczne.

Nade wszystko jednak Sceny z życia wiejskiego to mistrzowskie portrety postaci wędrujących z jednego opowiadania do drugiego, między tym, co już utraciły, a tym, co mają dopiero utracić. Autor z wielkim wyczuciem kreśli sylwetki bohaterów, ich losy i doświadczenia, pozwalając nam wniknąć w dramat ludzkiego życia.

Amos Oz (1939-2018), prozaik, eseista i publicysta, najpoczytniejszy na świecie pisarz izraelski. Walczył w wojnie sześciodniowej i Jom Kipur, działał na rzecz pokoju między Izraelem a Palestyńczykami. Był laureatem wielu międzynarodowych nagród literackich (m.in. Nagrody Literackiej Izraela, Nagrody Księcia Asturii, Nagrody Heinego i Nagrody Franza Kafki), jego książki przełożono na 37 języków. Wymieniano go także jako kandydata do literackiego Nobla. Spośród bogatego dorobku Oza DW REBIS wydał m.in. Rymy życia i śmierci, Wśród swoich, Judasza, autobiograficzną Opowieść o miłości i mroku, którą w 2015 roku zekranizowała Natalie Portman, oraz zbiór esejów Do fanatyków. Trzy refleksje.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)