Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Serce Buddy
Thich Nhat Hanh

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Wschód Zachodowi
Przekład:
Sebastian Musielak
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
THE HEART OF THE BUDDHA'S TEACHING. New revised ed
ISBN:
978-83-8062-022-3
Wydanie:
1 (2017)
Data premiery tego wydania:
2017-03-28
Liczba stron:
336
Format:
125x205

Opis książki

Jak przekształcić cierpienie w spokój ducha, radość i wolność: Cztery Szlachetne Prawdy, Szlachetna Ośmiostopniowa Ścieżka oraz inne podstawowe nauki buddyjskie.
Thich Nhat Hanh, którego Martin Luther King nazwał „apostołem pokoju”, przedstawia w tej książce podstawowe nauki buddyzmu i przystępnie ukazuje, jak je rozumieć i wprowadzać w życie. Nie zachęca czytelnika do przyjęcia dogmatów religijnych, lecz po prostu uczy korzystać z narzędzi, które pozostawił Budda, by pomóc nam odnaleźć spokój. Poetycki język autora tchnie głęboką mądrością, która pozwala bez lęku spojrzeć na cierpienie i zrozumieć, że może ono być źródłem współczucia, miłości i radości – cech prawdziwego oświecenia. Serce Buddy to prawdziwa skarbnica myśli buddyjskiej dla każdego: laika i fachowca.

Thich Nhat Hanh otwiera nam oczy na związek osobistego, wewnętrznego spokoju ducha z pokojem na Ziemi. – jego świątobliwość Dalajlama XIV

Thich Nhat Hanh to prawdziwy poeta. – Robert Lowell

Thich Nhat Hanh, mistrz zen, działacz na rzecz pokoju na świecie, autor 35 książek, w tym Living Buddha Living Christ oraz wydanych przez REBIS Śmierci nie ma, lęku nie ma i Nauk o miłości, kandydował do Pokojowej Nagrody Nobla. Obecnie mieszka w Plum Village, ośrodku medytacyjnym we Francji, który sam założył, i podróżuje po całym świecie, nauczając sztuki „uważnego życia”.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Duc/pixiduc).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)