Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Serce zdrajcy
Ben Creed

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

39,90 zł 49,90 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

CHWILOWO NIEDOSTĘPNE

Szczegóły

Seria:
Thriller
Przekład:
Magdalena Hermanowska
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
A Traitor's Heart
ISBN:
978-83-8188-690-1
Wydanie:
1 (2023)
Data premiery tego wydania:
2023-05-16
Liczba stron:
400
Format:
135x215

Opis książki

Niektóre tajemnice nie zostaną pogrzebane

Zima 1952 roku. Niewidzialny zabójca skrada się ulicami Leningradu. Kościej Nieśmiertelny powrócił. Ten złowieszczy bohater z rosyjskich podań ludowych pozostawia przy swoich ofiarach charakterystyczny makabryczny podpis.

Trzy tysiące kilometrów dalej w gułagu były porucznik milicji Rewol Rossel jest bliski śmierci. Ale pojawia się okrutny wybawiciel: śledczy radzieckiego aparatu bezpieczeństwa major Nikitin, który wiele lat temu zniszczył mu życie.

Rossel łączy siły ze swoim dawnym oprawcą i razem ruszają tropem mordercy. Muszą go pojmać za wszelką cenę, ale po drodze natrafiają na inne zagadki. Tajemniczy szyfr ukryty w wyjątkowym egzemplarzu Księcia Machiavellego. Ślady wiodące do konającej Trzeciej Rzeszy. Wskazówkę prowadzącą do broni o niewyobrażalnej mocy, za którą spiskowcy ze stalinowskiego Kremla są gotowi zabić.

Miasto duchów – najlepszy thriller 2020 roku

Błyskotliwie, genialnie zaaranżowana akcja, która totalnie porywa. - Stowarzyszenie Pisarzy Literatury Kryminalnej
Wciągający thriller z historycznym tłem. Niespodziewane zwroty akcji i wyjątkowo pomysłowy szyfr, którym posługuje się morderca. Doskonały kryminał historyczny. - Vaseem Khan
Ben Creed to pseudonim, pod którym kryją się dwaj pisarze, Chris Rickaby i Barney Thompson, którzy poznali się na kursie kreatywnego pisania agencji literackiej Curtisa Browna.

Chris, który pochodzi z Newcastle upon Tyne, rozpoczął karierę jako copywriter. Najpierw pracował dla różnych agencji reklamowych, a potem założył własną. Pisze scenariusze, produkuje programy telewizyjne i jest laureatem nagrody w dziedzinie literatury eksperymentalnej.

Zanim Barney zdecydował się na karierę dziennikarza, spędził dwa lata w Konserwatorium Petersburskim, gdzie studiował u legendarnego dyrygenta Ilyi Musina. Potem był dziennikarzem piszącym o kwestiach prawnych dla „Timesa” i „Financial Timesa”. Teraz jest wydawcą, pisarzem oraz pisze przemowy dla wysokiego komisarza Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców.

Pierwsza książka Chrisa i Barneya – Miasto duchów – była nominowana do nagrody Złotego Sztyletu Stowarzyszenia Pisarzy Literatury Kryminalnej za najlepszy kryminał roku.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)