Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Siła wiary i umysłu
Matthew Bunson

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Spotkania z mistrzem
Przekład:
Aleksander Gomola
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Papal Wisdom. Words of Hope and Inspiration from John Paul II
ISBN:
978-83-7510-759-3
Wydanie:
6 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-04-12
Liczba stron:
196
Format:
128 x 197

Opis książki

Rewelacyjny wybór tekstów papieskich, w których Jan Pawel II porusza uniwersalne tematy dla współczsnego świata

 

Siła wiary i umysłu to wybór fragmentów książek, kazań, encyklik i orędzi papieskich oraz poezji i sztuk teatralnych, w których Karol Wojtyła poruszał tematy tak stare i niezmienne, jak miłość i śmierć, cel i sens istnienia oraz te, które są charakterystyczne dla naszych czasów, jak dyskryminacja, konflikty społeczne, potęga nauki w tworzeniu dobra i zła.

Jan Paweł II w zebranych tu tekstach podejmował tematy trudnych wyborów i ważnych decyzji, które stają przed wszystkimi ludźmi podczas wędrówki przez życie. Rozważał problemy wojny i pokoju, płci, rodziny, modlitwy, miłości, sprawiedliwości, pokus i potencjału świata u progu końca XX w. Wybór w tym wyjątkowym zbiorze odzwierciedla serce, umysł i duszę jednej z najważniejszych i najbardziej wpływowych postaci współczesnego świata, jednego z najbardziej elokwentnych i inspirujących papieży wszech czasów: Jana Pawła II.

Matthew Bunson jest historykiem, profesorem teologii i autorem ponad pięćdziesięciu książek, w tym Encyclopedia of the Roman Empire i pierwszej anglojęzycznej biografii papieża Franciszka.

Źródło zdjęcia: http://www.discerninghearts.com

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)