Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Skazani na ciszę
David Lodge

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Jerzy Kozłowski
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Deaf Sentence
ISBN:
978-83-7510-150-8
Wydanie:
1 (2008)
Data premiery tego wydania:
2008-05-13
Liczba stron:
376
Format:
128 x 197

Opis książki

Dowcipna, oryginalna historia podejmująca trudne tematy starzenia się i związanych z tym dolegliwości, śmiertelności, tragicznych i komicznych aspektów ludzkiej egzystencji.

 

Skazani na ciszę to najnowsze dzieło mistrza powieści uniwersyteckiej – na przemian zabawna i wzruszająca historia człowieka, który próbuje się pogodzić ze starością, śmiertelnością, smutkiem ludzkiej egzystencji oraz swoim największym utrapieniem: głuchotą. Choć jest ona źródłem wielu komicznych gaf i pomyłek, konsekwencje jednego z takich nieporozumień mogą wywrócić jego uporządkowane życie  do góry nogami. Desmond Bates, emerytowany profesor lingwistyki, poznaje bowiem piekielnie ambitną doktorantkę z Ameryki – intrygantkę i mitomanke o niecodziennych upodobaniach seksualnych – która pragnie, by został jej promotorem i nie tylko…

David Lodge jest jednym z najciekawszych pisarzy brytyjskich. Wykładał literaturę angielską na uniwersytetach w Anglii i USA. REBIS opublikował m.in. Zamianę, Mały światek, Terapię, Myśląc... i powieść o Henrym Jamesie, Autor, autor.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)