Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Sługa Imperium
Janny Wurts, Raymond E. Feist

Imperium |2

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Fantasy
Przekład:
Jarosław Kotarski
Oprawa:
broszura szyta ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
SERVANT OF THE EMPIRE
ISBN:
978-83-7510-675-6
Wydanie:
2 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-09-20
Liczba stron:
360
Format:
150 x 225

Opis książki

Drugi tom trylogii „Imperium”

 

Mara z rodu Acoma dowiodła, że jest mistrzynią politycznych intryg. Choć jednak zdobywa coraz większe wpływy w Imperium Tsuranuanni, jej wrogowie, rodzina Minwanabi, wciąż spiskują przeciwko niej i pragną jej śmierci. Sytuacja jest niepewna – prowadzona w Midkemii wojna osłabia siły Imperium. Trudno jest dostać niezbędnych nowych niewolników. Wbrew radom najbliższych Mara decyduje się na zakup grupki zbuntowanych jeńców wojennych. Odkrywa wśród nich kogoś niezwykłego – szlachetnie urodzonego, inteligentnego i przystojnego Kevina z Zun. Doświadczyła już licznych niebezpieczeństw, zetknęła się z rozpaczą i śmiercią, ale teraz w jej życiu pojawia się nowa niepokojąca siła – miłość.

Na wznawianą przez REBIS trylogię „Imperium” składają się książki Córka Imperium, Sługa Imperium i Władczyni Imperium.

Janny Wurts początkowo pracowała jako ilustratorka książek fantasy, później z powodzeniem zajęła się również pisarstwem. Opublikowała m.in. trylogię „The Cycle of Fire” i cykl „Wojny światła i cienia”.

Raymond E. Feist zdobył popularność dzięki „Sadze o wojnie światów”, której akcja rozgrywa się w Midkemii i Kelewanie. To wykreowane przez Feista uniwersum ukazały również jego kolejne cykle, m.in. „Saga o wojnie z Wężowym Ludem” i „Konklawe Cieni”, a także opublikowane przez Dom Wydawniczy REBIS „Imperium” (napisane wraz z Janny Wurts) i „Saga Wojny Mroku”. Na świecie sprzedano ponad 15 milionów egzemplarzy jego książek.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Georges Seguin).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)