Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Smocze kości
Tracy Hickman, Margaret Weis

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Fantasy
Przekład:
Maria Smulewska
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Bones of the Dragon
ISBN:
978-83-7510-438-7
Wydanie:
1 (2010)
Data premiery tego wydania:
2010-05-18
Liczba stron:
704
Format:
132 x 202

Opis książki

Pierwszy tom serii „Dragonships”
Skylan Ivorson zostaje wodzem Vindrasów. Jest przekonany, że pobłogosławił go sam bóg wojny Skoval. Bywa jednak, że błogosławieństwo to tylko klątwa w przebraniu. Skoval i inne odwieczne bóstwa prowadzą tytaniczną walkę z młodszym pokoleniem, a pomóc im w tym mogą jedynie kości stworzonych przez Smokinię u początków świata Pięciu Smoków Vektii. Nikt jednak nie wie, gdzie je ukryto, i na ich poszukiwanie Smokini wybrała właśnie Vindrasów. Pod wodzą młodego Skylana wyruszają na pełną przygód wyprawę mającą uratować świat, ale nie tylko…

Tracy Hickman pracował w różnych miejscach, zanim odnalazł swoje powołanie. Był m.in. kinooperatorem, pracownikiem supermarketu, menedżerem teatru, szklarzem i asystentem reżysera telewizyjnego. Dopiero w 1981 roku, w czasie poszukiwań kolejnej pracy, poznał Margaret Weis. Napisał z nią od tej pory ponad 40 książek, z których najbardziej znane należą do kultowej serii „Dragonlance”.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Michael Neel).

Margaret Weis, autorka fantasy i science fiction, ukończyła literaturoznawsto i kreatywne pisanie na Uniwersytecie Missouri. Początkowo pracowała w małym wydawnictwie jako redaktorka, a w latach 1972-1983 przeniosła się do Herald Publishing House, gdzie była kierowniczką działu promocji. Później postanowiła spróbować swoich sił w grach komputerowych, złożyła więc podanie do TSR, Inc., gdzie zatrudniono ją jednak jako redaktorkę i oddelegowano z Tracy Hickmanem do „Projektu Overlord”, który szybko przerodził się w bestsellerową serię „Dragonlance” i przerósł oczekiwania jego twórców.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Eva Schiffer).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)