Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Smoki na zamku Ukruszon
Terry Pratchett

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Fantasy
Przekład:
Maciej Szymański
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Dragons at Crumbling Castle
ISBN:
978-83-8188-071-8
Wydanie:
3 (2020)
Data premiery tego wydania:
2020-07-07
Liczba stron:
392
Format:
135x215

Opis książki

Ten zbiór to prawdziwa gratka dla miłośników twórczości Pratchetta!

Smoki na zamku Ukruszon to zbiór wczesnych opowiadań Pratchetta. Kolosalne poczucie humoru oraz wachlarz postaci są, jak to zwykle u tego autora, imponujące. Jak sam mówi: „Wystąpią w nich smoki i czarodzieje, radcy i burmistrzowie, żądny przygód żółw i potwór z jeziora, a także rozliczne spiczaste kapelusze oraz mniej liczne magiczne zaklęcia (z których tylko garstka działa tak, jak powinny)”.

Sir Terry Pratchett (tak, naprawdę był rycerzem!) to jeden z najzabawniejszych i najbardziej popularnych pisarzy na świecie.

Opowiadania zaczął pisać, gdy miał zaledwie siedemnaście lat, a jego pierwsza powieść Dywan została opublikowana w 1971 roku. Jego najbardziej znana seria to „Świat Dysku” – opowiada ona o świecie znajdującym się na grzbiecie olbrzymiego żółwia, który płynie przez przestrzeń kosmiczną.

Książki Terry’ego Pratchetta przetłumaczono na trzydzieści osiem języków i na całym świecie sprzedano dotąd osiem milionów egzemplarzy (ale kto to liczy?). Terry Pratchett zmarł w marcu 2015 roku. www.terrypratchett.co.uk

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Luigi Novi).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)