Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Spadkobiercy ostrza
Adrian Tchaikovsky

Cienie pojętnych |7

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Fantasy
Przekład:
Jarosław Rybski
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
HEIRS OF THE BLADE
ISBN:
978-83-7510-842-2
Wydanie:
1 (2012)
Data premiery tego wydania:
2012-10-09
Liczba stron:
672
Format:
128x197

Opis książki

Kolejna część cyklu „Cienie pojetnych”

 

Seda, Imperatorowa Os, rusza do ataku, którego celem jest Khanaphes, upadły klejnot starożytnego świata. Jej wojska marzą o kolejnych podbojach, ale Seda pragnie łupów o wiele cenniejszych: prastarych mocy z zamierzchłej przeszłości.

Tynisa wciąż ucieka przed demonami własnego umysłu. Od przeszłości nie ma jednak ucieczki. Strata Salmy, śmierć ukochanego i rozsieczonego na jej oczach ojca... Jak znaleźć ukojenie po tych tragediach? Zapomniana i osamotniona wśród Ważców, próbuje podnieść się po kolejnych porażkach.

Powracając do świata z tak rozbudowaną mitologią i fabułą, zawsze miałem obawy, że zawiedzie mnie pamięć, ale za każdym razem potęga opowieści Tchaikovskiego i stworzonych przez niego bohaterów sprawiają, że w mgnieniu oka wpadam w tą historię bez reszty. Pisałem już o tym, ale powtórzę raz jeszcze: „Cienie Pojętnych” to bezsprzecznie jedna z najlepszych serii epickiej fantasy, jaką obecnie możemy czytać. - www.lecbookreviews.com
Spadkobiercy ostrza natychmiast znaleźli się na mojej liście 10 najlepszych książek roku. - fantasybookcritic.blogspot.com
Adrian Tchaikovsky, syn polskich emigrantów, zanim zajął się prawem, studiował psychologię i zoologię. Jego twórczość porównywana jest z osiągnięciami Patricka Rothfussa, Scotta Lyncha, Joe Abercrombie czy Davida A. Durhama. Jest fanem LARP-ów, trenuje walkę na potrzeby pokazów, a od czasu do czasu amatorsko udziela się jako aktor.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)