Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Spirala
Paul McEuen

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Thriller
Przekład:
Jerzy Kozłowski
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Spiral
ISBN:
978-83-7510-500-1
Wydanie:
1 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-06-28
Liczba stron:
400
Format:
128 x 197

Opis książki

Oszołamiający thriller – prawa do wydania tej książki sprzedane do 17 krajów

Jest marzec 1946 roku. Liam Connor, młody biolog, trafia na pokład amerykańskiego pancernika na Oceanie Spokojnym. Jest świadkiem szokującej sceny: Amerykanie zrzucają bombę jądrową na własny okręt. Okazuje się, że załoga jest zainfekowana wyprodukowaną przez Japończyków w tajnej Jednostce 731 bronią biologiczną, która doprowadza ofiary do morderczego szału i zabija je w ciągu kilku dni.

Wydaje się, że wraz ze zniszczeniem okrętu zagrożenie minęło, ale – o czym Amerykanie nie wiedzą – pozostał jeszcze jeden pojemnik z Uzumaki. I jest jeszcze jeden ochotnik, którego samobójcza misja wciąż trwa…

Mija ponad sześćdziesiąt lat i Liam Connor, teraz noblista i emerytowany profesor Uniwersytetu Cornella, ponownie musi się zmierzyć z upiorami przeszłości. Jemu, jego współpracownikom i rodzinie grozi skrajne niebezpieczeństwo. A Uzumaki może znowu zagrozić światu. Wystarczy jeden zarodnik śmiertelnego grzyba.

Technothriller porównywalny z najlepszymi książkami Michaela Crichtona. - „New York Times”
Oszałamiające osiągnięcie - „Booklist”
Jeden z najlepszych debiutanckich thrillerów, jaki czytałem od długiego czasu (…). Doskonała powieść! - Douglas Preston
Paul McEuen jest amerykańskim fizykiem, profesorem Uniwersytetu Cornella ekspertem w dziedzinie nanotechnologii (m.in. zbudował przełomowy tranzystor wielkości molekuły). Wydana przez REBIS Spirala to jego debiut literackim i to tak obiecujący, że prawa do jej wydania kupiło już 17 oficyn na całym świecie (w Niemczech książka zyskała już status bestsellera), a prawa do sfilmowania - wytwórnia Chockstone Pictures (producenci Drogi na podstawie powieści C.McCarthy’ego).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)