Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Spiżowi wojownicy
Scott Oden

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Powieść historyczna
Przekład:
Konrad Majchrzak
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Men of Bronze
ISBN:
978-83-7510-212-3
Wydanie:
1 (2009)
Data premiery tego wydania:
2009-03-03
Liczba stron:
392
Format:
150 x 225

Opis książki

Bezwzględny obraz wojny, politycznych intryg, bohaterstwa i zdrady w pasjonującej powieści, której akcja toczy się Egipcie w 626 r pne.

Jest 526 rok p.n.e. Państwo faraonów dogorywa. Wojska króla perskiego obserwują i... czekają. Walkę o zachowanie ducha Egiptu prowadzi Hazdrubal Barka, najgroźniejszy z wojowników faraona. Tymczasem jeden z najwybitniejszych dowódców egipskich, grecki najemnik Fanes, przechodzi na stronę Persów.  Wywołuje tym samym zaciętą wojnę, której kulminacją jest najbardziej krwawa bitwa w historii Egiptu. Hazdrubal staje do ostatniego starcia na wzgórzach Peluzjum…

Pełna napięcia, szybka i wciągająca akcja... Scena finałowej bitwy - po prostu genialna! - Conn Iggulden, autor „Imperatora”
Oden w mistrzowski sposób łączy opisy krwawych bitew, politycznych intryg, zdradę i romans w porywającej panoramie upadającego imperium. - „Publishers Weekly”
Scott Oden urodził się w 1967 roku w Columbus, w stanie Indiana. Od dzieciństwa zafascynowany Egiptem studiował historię i anglistykę w Calhoun College i  University of Alabama, następnie, jak to bywa, imał się najróżniejszych zajęć dorywczych – od dostarczania pizzy, przez pracę w introligatorni, do obsługi klientów w wypożyczalni kaset wideo.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)