Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Spryciarz z Londynu
Terry Pratchett

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

CHWILOWO NIEDOSTĘPNE

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

więcej formatów

Szczegóły

Seria:
s-f
Przekład:
Maciej Szymański
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
DODGER
ISBN:
978-83-7510-980-1
Wydanie:
2 (2013)
Data premiery tego wydania:
2013-04-16
Liczba stron:
416
Format:
128x197

Opis książki

Mieszanka niepowtarzalnego humoru Terry'ego Pratchetta i klimatu powieści Charlesa Dickensa

 

Dodger żyje z tego, co znajdzie w kanałach dziewiętnastowiecznego Londynu. To gość: kocha całą swoją dzielnicę, większość swoich ziomków i bardzo niewielu policjantów. A w zasadzie – żadnego policjanta. Prawdziwy z niego Pan „nic nie wiem, nic nie słyszałem, w ogóle mnie tu nie było”.

Chłopaka zna każdy, kto jest nikim, a nie zna nikt, kto jest kimś. W zasadzie tak powinno być i jest… do chwili, gdy pewnej deszczowej nocy ratuje z rąk oprawców samotną dziewczynę. Tyle że ta samotna ma męża, jednego z tych, którzy są kimś. Odtąd świat nieznacznie przyspiesza, a Dodgera pragnie bliżej poznać wielu ciekawych ludzi: milionerzy, politycy, policjanci, książęta i zawodowi zabójcy.

Terry Pratchett (1948-2015) znany jest przede wszystkim jako autor serii „Świat Dysku”. Jego powieści fantasy i science fiction doczekały się wielu adaptacji, zdobyły też liczne nagrody, w tym Carnegie Medal. W 1998 roku Pratchett został Kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego „za zasługi dla literatury”, a w roku 2008 otrzymał tytuł szlachecki. Na całym świecie sprzedano ponad 70 milionów jego książek przetłumaczonych na 37 języków.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Luigi Novi).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)