Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Starożytny Rzym. Infografiki
Nicolas Guillerat, John Scheid, Milan Melocco

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

CHWILOWO NIEDOSTĘPNE

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Jakub Jedliński
Oprawa:
broszura szyta ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
Infographie de la Rome antique
ISBN:
978-83-8188-358-0
Wydanie:
1 (2021)
Data premiery tego wydania:
2021-11-23
Liczba stron:
132
Format:
238x295

Opis książki

Historii starożytnego Rzymu nigdy wcześniej nie opowiedziano w tak niezwykły sposób, opierając się na wizualizacji danych – infografikach.

Wiedza i erudycja Johna Scheida, wraz ze wspaniałymi ilustracjami Nicolasa Guillerata pozwalają nam się zanurzyć w dziejach antycznego Rzymu, poznać jego system polityczny i gospodarczy oraz życie mieszkańców od republiki po upadek cesarstwa zachodniego.

Autorzy dzięki drobiazgowym badaniom historycznym i wykorzystaniu źródeł z archiwów na całym świecie, dbając przy tym o jasność przekazu, napisali książę unikatową, tak ze względu na ilość zebranych danych, jak i niezwykłe ich przedstawienie. Stworzyli nową, nadzwyczaj atrakcyjną narrację, która trafia do czytelników w różnym wieku i o różnym poziomie wiedzy.

John Schied, historyk i archeolog, emerytowany profesor College de France, członek Académie des inscriptions et belles-lettres oraz Academia Europea. Jest wybitnym znawcą starożytnego Rzymu, autorem wielu uznanych prac, m.in. Quand faire c’est croire. Les rites sacrificiels des Romains (2011), Les Dieux, l’État et l’Individu. Réflexions sur la religion civique a Rome (2013) i Rites et religions (2019).

Milan Melocco, historyk, absolwent École normale supérieure, doktorant w dziedzinie historii starożytnej na Sorbonie.

Nicolas Guillerat, grafik z wykształcenia. Po krótkim okresie pracy w reklamie wyspecjalizował się w graficznej wizualizacji danych. Jest również wykładowcą infografii. Współtwórca publikacji II wojna światowa. Infografiki doskonale przyjętej zarówno przez czytelników, jak i krytyków.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)