Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Stowarzyszenie Umarłych Poetów
N.H. Kleinbaum

Czas realizacji: 24 h

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Paweł Laskowicz
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Dead Poets Society
ISBN:
978-83-7510-930-6
Wydanie:
48 (2020)
Data premiery tego wydania:
2015-10-06
Liczba stron:
160
Format:
128x197

Opis książki

Książka powstała na podstawie scenariusza głośnego filmu w reżyserii Petera Weira, w którym rolę Johna Keatinga zagrał Robin Williams

Rozpoczyna się rok szkolny w Akademii Weltona, elitarnej szkole średniej o wielkich osiągnięciach i... nader surowej dyscyplinie. W miejsce odchodzącego na emeryturę nauczyciela języka angielskiego, przychodzi nowy, John Keating. Czterem zasadom Akademii, którymi są: Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania młodych ludzi. Obrona własnej indywidualności, wrażliwość na poezję i umiejętność dostrzegania jej wokół siebie, radość życia i korzystanie z tego, co przynosi każdy dzień – to wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie, „Stowarzyszeniu umarłych poetów”. Co zwycięży: rygorystycznie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?

N.H. Kleinbaum, absolwentka Medill School of Journalism przy Northwestern University, dziennikarka i redaktorka. Pisze książki na podstawie znanych scenariuszy filmowych. W ten sposób powstało m.in. powieściowe Stowarzyszenie umarłych poetów.

Źródło zdjęcia: www.goodreads.com

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)