Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Stowarzyszenie Umarłych Poetów
N.H. Kleinbaum

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Paweł Laskowicz
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Dead Poets Society 12th printrun
ISBN:
83-7120-885-5
Wydanie:
12 (2004)
Data premiery tego wydania:
2004-06-15
Liczba stron:
160
Format:
128 x 197

Opis książki

Wielokrotnie wznawiana książka powstała na podstawie nagrodzonego Oscarem scenariusza głośnego filmu Petera Weira z Robinem Williamsem w roli głównej.

 

 

N. H. Kleinbaum

 

Stowarzyszenie umarłych poetów

 

 

ISBN 83-7120-885-5

 

 

N. H. Kleinbaum, absolwentka Medill School of Journalism przy Northwestern University, była dziennikarką i redaktorką. Pisze powieści na podstawie znanych scenariuszy filmowych.

 

Rozpoczyna się rok szkolny w Akademii Weltona, elitarnej szkole średniej o wielkich osiągnięciach i... nader surowej dyscyplinie. W miejsce odchodzącego na emeryturę nauczyciela języka angielskiego, przychodzi nowy, John Keating. Czterem zasadom Akademii, którymi są: Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania młodych ludzi. Obrona własnej indywidualności, wrażliwość na poezję i umiejętność dostrzegania jej wokół siebie, radość życia i korzystanie z tego, co przynosi każdy dzień – to wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie, „Stowarzyszeniu umarłych poetów”. Co zwycięży: rygorystycznie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?

Książka powstała na podstawie scenariusza głośnego filmu w reżyserii Petera Weira, w którym rolę Johna Keatinga grał Robin Williams. 

 

N.H. Kleinbaum, absolwentka Medill School of Journalism przy Northwestern University, dziennikarka i redaktorka. Pisze książki na podstawie znanych scenariuszy filmowych. W ten sposób powstało m.in. powieściowe Stowarzyszenie umarłych poetów.

Źródło zdjęcia: www.goodreads.com

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)