Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Strażnik Mroku
Tom Lloyd

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Fantasy
Przekład:
Agnieszka Jacewicz
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
The Dusk Watchman
ISBN:
978-83-7510-995-5
Wydanie:
1 (2013)
Data premiery tego wydania:
2013-06-11
Liczba stron:
688
Format:
132x202

Opis książki

Piąty tom cyklu cyklu „Królestwo zmierzchu”

Przejmująca opowieść, galeria bohaterów odmalowanych z realistyczną precyzją, bogata narracja z elementami romansu rycerskiego i porywającymi scenami batalistycznymi – wszystko to składa się na pisarstwo Lloyda. - „Library Journal”
Lloyd doprowadza walkę dobra i zła do punktu kulminacyjnego zarówno poprzez oszałamiające gwałtowne starcia, jak i przez subtelne przemiany bohaterów. Miłośnicy literatury fantasy będą całkowicie usatysfakcjonowani. - „Publishers Weekly”

Nadchodzi czas ostatecznych porachunków.

Po pyrrusowym zwycięstwie króla Emina i jego sprzymierzeńców krajobraz po bitwie pod Wrzosowidem jawi się iście przerażająco. Pozostali przy życiu Menini chcą się zemścić na Eminie, demony włóczą się po Krainach, a moc Ruhena z każdym dniem rośnie.

Mimo to iskra nadziei nie gaśnie. Pozostaje jeszcze jedna, rozpaczliwa szansa na zwycięstwo – broń tak potężna, że jedynie ten, który przeżył własną śmierć, jest w stanie się nią posłużyć. Jeżeli król Emin i jego sprzymierzeńcy nie podejmą tego ryzyka, zostaną unicestwieni, a cień zdobędzie władzę absolutną – nie tylko nad ludźmi, ale także nad bogami.

Oto ważą się losy Krain, a ich przyszłość zapisywana jest ludzką krwią.

Tom Lloyd wkrótce po ukończeniu studiów (politologia i stosunki międzynarodowe) zaczął pracować w branży wydawniczej, zatrudniając się w Simon and Schuster na stanowisku asystenckim. Powoli dopracowywał tekst, który z upływem czasu zyskał tytuł Siewca Burz i dał początek dobrze przyjętej serii fantasy. Nadal sporo pisze, więcej czasu poświęcając jednak oglądaniu telewizji.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Danie Ware).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)