Tło, REBIS
Stroiciel, Daniel Mason, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Stroiciel
Daniel Mason

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

9,98 zł 39,90 zł oszczędzasz 75%

e-book (EPUB, MOBI)

27,12 zł 33,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Mirosław P. Jabłoński
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
The Piano Tuner
ISBN:
978-83-8062-534-1
Wydanie:
1 (2021)
Data premiery tego wydania:
2021-02-23
Liczba stron:
384
Format:
135x215

Opis książki

MUZYKA KLUCZEM DO ZROZUMIENIA ŚWIATA

Ponad milion sprzedanych egzemplarzy

Rok 1886. Edgar Drake, uznany londyński stroiciel fortepianów, otrzymuje od armii zlecenie nastrojenia instrumentu w… Birmie. Wyjątkowy egzemplarz marki Erard należy do majora Carrolla, ekscentrycznego komendanta fortu w dalekiej głuszy, który muzyką i poezją próbuje przekonać tubylców do rządów Imperium Brytyjskiego. Dla Drake’a trudna podróż na Daleki Wschód i rozłąka z ukochaną żoną są jak wygnanie. Coraz bardziej jednak oczarowuje go nie tylko charyzmatyczna postać Carrolla, ale też – niczym Odyseusza – syrenia pieśń Wschodu, działająca na zmysły i serce. Wyprawa staje się dla stroiciela podróżą życia, otwierającą oczy nie tylko na cuda południowoazjatyckiej przyrody, ale również ludzi innej kultury. Stawia też pod znakiem zapytania jego powrót do londyńskiej rzeczywistości…

Urzekająca od pierwszych słów, spokojnie płynąca z nurtem Saluin piękna opowieść o miłości do muzyki, zetknięciu z oszałamiającym nieznanym i przyjaźni z obcymi, z wyraźnie pobrzmiewającymi echami Conradowskiego Jądra ciemności.

DANIEL MASON jest wykładowcą na Uniwersytecie Stanfordzkim, praktykującym psychiatrą i autorem bestsellerowych powieści Stroiciel (na jej podstawie powstała opera oraz adaptacje teatralne), A Far Country, wydanych dotąd w 28 językach, Zimowy żołnierz (REBIS, 2019) oraz opowiadań. Przez rok prowadził badania nad malarią na granicy tajlandzko-birmańskiej, gdzie powstała większa część Stroiciela.Photo by: (© Sara Houghteling)

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)