Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Świat Muszkieterów. Zapomnij albo zgiń
Jerzy Rostkowski

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
ISBN:
978-83-7818-879-7
Wydanie:
2 (2017)
Data premiery tego wydania:
2016-09-13
Liczba stron:
424
Format:
150x225

Opis książki

Wnikliwa monografia Muszkieterów, tajnej organizacji o charakterze wywiadowczym działającej na terenach polskich pod okupacją niemiecką.

Wobec szczupłości źródeł i tragicznych losów jej członków to doskonałe źródło wiedzy o grupie budzących do dziś kontrowersje ludzi, którzy utrzymywali kontakty z wywiadem brytyjskim, ale posądzani też byli o współpracę z Abwehrą. Autor przedstawia złożone życiorysy Muszkieterów, zwłaszcza Stefana Witkowskiego, ich działalność i osiągnięcia, a także maluje złożone tło historyczne, na którym działali – wojnę wywiadów aliantów z okupantami Polski, ale też zażartą rywalizację w łonie Polskiego Państwa Podziemnego. Aż do jej tragicznego dla Muszkieterów finału.

Jerzy Rostkowski urodził się w 1950 r. w Jeleniej Górze. Jak pisał Tadeusz Kisielewski, był on „jednym z najwybitniejszych polskich eksploratorów – ludzi, których wiedza, dociekliwość, pasja oraz intuicja badawcza prowadzą nierzadko do odkryć budzących zazdrość zawodowych historyków”. Niestrudzony tropiciel sekretów II wojny światowej oraz ich popularyzator. Uwielbiał, jak mówił, „ulotny pył tajemnicy drzemiący na starych dokumentach”. Napisał wiele książek, m.in. Zamek Książ – zapomniana tajemnica, Świat Muszkieterów. Zapomnij albo zgiń, Piękne i niebezpieczne. Arystokratki polskiego wywiadu. Zmarł w 2021 roku.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)

Multimedia (1)

Jerzy Rostkowski: "czarna legenda" Muszkieterów jest po prostu zwyczajnym kłamstwem.

Zobacz więcej ...