Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Symfonia w bieli
Adriana Lisboa

Seria brazylijska

Format i cena:

książka (oprawa zintegr.)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Wojciech Charchalis
Oprawa:
zintegrowana
Tytuł oryginalny:
Sinfonia em branco
ISBN:
978-83-7818-609-0
Wydanie:
1 (2016)
Data premiery tego wydania:
2016-03-29
Liczba stron:
208
Format:
135x215

Opis książki

Nie musisz nic wiedzieć o Brazylii, by pokochać Symfonię w bieli – na jej kartach poznasz fascynujące miejsce, urokliwe, pełne zmagań i mrocznych sekretów

 

Maria Ines, Clarice, Tomás – troje bohaterów, trzy historie życia, które przeplatają się, tworząc coraz bardziej wciągającą i coraz bardziej niesamowitą opowieść. Jej sednem są traumy z dzieciństwa i pragnienie zemsty, bolesne rodzinne tajemnice, zawiedzione uczucia, zdrada i seksualne niespełnienie, nigdy niewyjaśnione sprawy i poszukiwanie siebie i własnego miejsca. Wydarzenia rozgrywają się zarówno na zalewanej słońcem brazylijskiej fazendzie, jak i w klimatyzowanym luksusie Rio de Janeiro.

Wszystko to składa się na wyrafinowaną, mistrzowską powieść, którą po prostu się smakuje!

Adriana Lisboa należy do najważniejszych pisarek brazylijskich. Jej twórczość znana jest już w kilkunastu krajach. Powieść Symfonia w bieli (REBIS 2016) przyniosła autorce portugalską nagrodę Saramago, Kruczogranatowe zaś znalazły się na krótkiej liście prestiżowej brazylijskiej Premio Sao Paulo de Literatura.
Sam Jose Saramago powiedział o niej: „Oto poznaliśmy pisarkę, która na zawsze znajdzie swoje miejsce w światowej literaturze”.

Źródło zdjęcia: © Julie Harris

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)