Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Sztuka i duch Diuny
Tanya Lapointe

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

159,20 zł 199,00 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Przekład:
Andrzej Jankowski
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
The Art and Soul of Dune
ISBN:
978-83-8188-618-5
Wydanie:
1 (2022)
Data premiery tego wydania:
2022-12-06
Liczba stron:
240
Format:
279 x 25

Opis książki

Zanurz się w świecie Diuny Denisa Villeneuve’a i wyrusz z nim w niesamowitą podróż, która doprowadziła do przeniesienia na wielki ekran kultowej powieści Franka Herberta.
Zapierająca dech w piersiach adaptacja Denisa Villeneuve’a, twórcy filmów Nowy początek i Blade Runner 2049, stała się jednym z największych przebojów kinowych 2021 roku i została nagrodzona sześcioma Oscarami, w tym za zdjęcia, scenografię i muzykę. Dzięki Sztuce i duchowi Diuny miłośnicy filmu i twórczości Herberta mogą dokładnie poznać całą historię powstawania hollywoodzkiej superprodukcji.

Bogato ilustrowany album, wzbogacony tekstem autorstwa producentki wykonawczej Tanyi Lapointe, przedstawia wszystkie etapy realizacji filmu – od pierwotnych ilustracji grafików koncepcyjnych, poprzez projekty scenografii i kostiumów po olśniewające wizualne efekty cyfrowe. Ukazuje szczegółowo pracę na planie w studiu w Budapeszcie i w plenerach w Jordanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Norwegii. Zawiera też wyjątkowe wywiady z głównymi członkami międzynarodowej ekipy filmowej i obsady – reżyserem Denisem Villeneuve’em, Timothéem Chalametem, Rebeccą Ferguson, Oscarem Issakiem i wieloma innymi.

Sztuka i duch Diuny to niezastąpione wprowadzenie do filmowego arcydzieła.

Tanya Lapointe, w życiu prywatnym żona Denisa Villeneuve’a, jest realizatorką filmów dokumentalnych i producentką. Zanim przeszła do branży filmowej, przez wiele lat była dziennikarką w Radio-Canada. Napisała m.in. The Art and Soul of Blade Runner 2049 i The Art and Science of Arrival.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)