Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Sztuka morderstwa
Michael White

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Thriller
Przekład:
Maciej Szymański
Oprawa:
broszura szyta ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
THE ART OF MURDER
ISBN:
978-83-7510-740-1
Wydanie:
1 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-07-26
Liczba stron:
400
Format:
135 x 215

Opis książki

Druga powieść z cyklu o inspektorze Pendragonie

Jack Pendragon pracuje w policji od wielu lat, lecz nie widział jeszcze takiego trupa… Otrząsnąwszy się z szoku, dostrzega w scenie morderstwa podobieństwo do dzieła malarza-surrealisty Rene Magritte’a. To oznacza, że zbrodnia jest jeszcze bardziej odrażająca, niż mogło się początkowo wydawać, dokonano jej bowiem z chłodno wykalkulowanym okrucieństwem. Co gorsza morderca nie poprzestaje tylko na jednej ofierze…

W latach osiemdziesiątych dziewiętnastego wieku w londyńskiej dzielnicy Whitechapel niezidentyfikowany po dziś dzień sprawca dokonał serii sadystycznych morderstw na miejscowych prostytutkach, w wymyślny sposób okaleczając ich zwłoki.

Choć ofiarami zbrodni popełnianych współcześnie nie są wyłącznie kobiety, łatwo dostrzec groteskową analogię w sposobie myślenia dwóch sprawców, których dzieli szmat czasu. Pendragon nie zamierza jednak pozwolić, by nowy geniusz zła pozostał bezkarny tak jak jego poprzednik sprzed wielu lat.

Michael White to muzyk, dziennikarz, redaktor naukowy czasopisma „GQ”, jest autorem ponad 30 książek, m.in. biografii Asimova, Galileusza, Lennona, Mozarta oraz Isaaca Newtona, za którą otrzymał Bookman Prize. REBIS wydał jego: Tolkien. Biografia, powieść Ekwinokcjum (bestseller w wielu krajach), Sztukę morderstwa oraz Tajemnicę Medyceuszy i Pierścień Borgiów.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)