Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Szybciej, wyżej, dalej. Skandale Volkswagena
Jack Ewing

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Przekład:
Maciej Szymański
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
Faster Higher Farther: The Volkswagen Scandal
ISBN:
978-83-8062-191-6
Wydanie:
1 (2017)
Data premiery tego wydania:
2017-11-07
Liczba stron:
432
Format:
135x215

Opis książki

HISTORIA, KTÓRĄ CZYTA SIĘ JAK THRILLER.
JAK WIELKIE AMBICJE PROWADZĄ DO WIELKICH AFER

Gdy we wrześniu 2015 roku rozpoczęła się afera spalinowa związana z tzw. „czystym dieslem” Volkswagena, z dnia na dzień największy producent samochodów na świecie stał się symbolem chciwości i kłamstwa. Klienci byli oburzeni, inwestorzy wpadli w panikę, a firma musiała stawić czoło widmu bankructwa.

Książką Szybciej, wyżej, dalej Jack Ewing zrywa kurtynę, którą próbowano spuścić na ten niebywały skandal. Opisuje długą drogę Volkswagena od skromnego nazistowskiego „samochodu dla ludu” aż po dni chwały – powstanie jednej z najbardziej prestiżowych globalnych marek, która chlubi się ekologicznym wizerunkiem. Maluje też żywe portrety osób odpowiedzialnych za sukces koncernu, Ferdinanda Piëcha oraz Martina Winterkorna, stawiając tezę, iż to ich nienasycona ambicja zmusiła pracowników do sięgnięcia po nielegalne metody.

Ewing przedstawia mechanizm wielkiego skandalu: to, jak kultura „sukcesu za wszelką cenę” doprowadziła do jednego z największych oszustw w dziejach biznesu, grożącego wręcz niewyobrażalnymi konsekwencjami gospodarczymi. Przyszłość jednej z najpotężniejszych firm świata pozostaje niepewna, my zaś mamy wyjątkową sposobność przyjrzeć się historii wizerunkowej katastrofy Volkswagena

Jack Ewing pracuje w Niemczech jako dziennikarz od 1994 roku, z czego przez ponad dekadę był korespondentem czasopisma „BusinessWeek”. W styczniu 2010 roku przeszedł do „New York Timesa” jako europejski korespondent do spraw gospodarczych, w tym przemysłu motoryzacyjnego. Mieszka we Frankfurcie.
Photo by: (© Photocredit: Ben Kilb)

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (10)

www.rp.pl
superauto24.se.pl
rp.pl
rp.pl
moto.onet.pl
prostozjeziora.blogspot.com
polityka.pl
netflix.com

Multimedia (1)

DIESELGATE - Film o aferze Volgswagena!

DIESELGATE - Film o aferze Volgswagena!