Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Tajemne miejsca. Kamienne kręgi, starożytne grobowce i niezw
Brian Haughton

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Mariusz Ferek
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Haunted Spaces, Sacred Places
ISBN:
978-83-7510-398-4
Wydanie:
1 (2009)
Data premiery tego wydania:
2009-11-10
Liczba stron:
344
Format:
165x220

Opis książki

Kontynuacja Ukrytej historii

Tajemne miejsca to fascynująca i pogłębiona wyprawa w dziedzinę archeologii, legend oraz intrygujących tajemnic otaczających trzydzieści dwa starożytne miejsca położone w rozmaitych zakątkach świata – od tajemniczych megalitów w Wielkiej Brytanii i Irlandii, nawiedzonych grobowców Etrusków, niezwykłej katedry w Akwizgranie po starożytne miasto Indian Cahokię, enigmatyczną kambodżańską świątynię Angkor Wat i świętą skałę aborygenów, Uluru.

Dlaczego występowanie dziwnych zjawisk tak często wiąże się z tymi niesamowitymi miejscami? Czyżby niektóre z otaczanych czcią, świętych okolic mogły w jakiś osobliwy sposób wywoływać lub przyciągać zjawiska paranormalne? Albo czy zdarzenia o tym właśnie charakterze da się wytłumaczyć w kategoriach nowożytnych mitów i legend? Tymi pasjonującymi kwestiami zajmuje się Brian Haughton w swojej urzekającej, bogato ilustrowanej książce, która jest kontynuacją Ukrytej historii.

Brian Haughton jest archeologiem. Ukończył studia na uniwersytetach w Nottingham (magisterium z archeologii) i Birmingham (doktorat z archeologii greckiej). Jego strona internetowa mysteriouspeople.com poświęcona życiu tajemniczych postaci odnotowała ponad pół miliona odwiedzających w ciągu trzech lat. Obecnie mieszka, pisze i naucza w Grecji.

Źródło zdjęcia: brian-haughton.com

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)