Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Tajemnica Brokeback Mountain
Annie Proulx

Szczegóły

Seria:
Pocket
Przekład:
Katarzyna Karłowska, Konrad Majchrzak
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Brokeback Mountain
ISBN:
978-83-7510-807-1
Wydanie:
5 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-08-09
Liczba stron:
80
Format:
110x175

Opis książki

Odważna próba podjęcia tematu związków homoseksualnych i homofobii

Opowiadanie Annie Proulx Tajemnica Brokeback Mountain, nagrodzone przez „National Magazine”, zdaniem krytyków i recenzentów należy do najoryginalniejszych we współczesnej literaturze. Jest to historia trudnego i niebezpiecznego romansu, który połączył dwóch wiejskich chłopaków miłością zdarzającą się tylko raz w życiu. Odważna próba podjęcia tematu związków homoseksualnych i homofobii.

Na jego podstawie Larry McMurtry i Diana Ossana napisali scenariusz do wybitnego i przełomowego w dziejach kinematografii filmu (osiem nominacji do Oscara). Obraz ten zdobył Złote Globy 2006 za najlepszy film, scenariusz, reżyserię i piosenkę oryginalną oraz Złotego Lwa dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

O tym, jak opowiadanie przenoszono na ekran, pisze sama Proulx w eseju zamieszczonym w tej książce.

Annie Proulx to jedna z najciekawszych współczesnych pisarek amerykańskich, zdobywczyni Nagrody Pulitzera i National Book Award. Autorka słynnych Kronik portowych, Tajemnicy Brokeback Mountain, Pocztówek, Asa w rękawie, Akordeonowych zbrodni oraz Pieśni serca i innych opowiadań (wszystkie opublikowane przez REBIS).

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© U.S. Embassy in Argentina).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)