Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Tajemnica mojej matki
Jenny L. Witterick

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Powieść historyczna
Przekład:
Katarzyna Waller-Pach
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
My Mother's Secret
ISBN:
978-83-7818-565-9
Wydanie:
1 (2014)
Data premiery tego wydania:
2014-08-26
Liczba stron:
184
Format:
128x197

Opis książki

Przykuwająca, poruszająca, a wreszcie niesamowicie podnosząca na duchu opowieść

Dwie żydowskie rodziny i Niemiec dezerter ukrywający się pod jednym dachem i niewiedzący o sobie nawzajem, dwie Polki udzielające im schronienia z narażeniem własnego życia – oto różne perspektywy tej bardzo prosto i zwięźle opowiedzianej historii. Stanowi ona spuściznę głęboko ludzkiego współczucia, szczodrości i niewypowiedzianej odwagi zwyczajnych kobiet, które w okrutnych czasach dokonały nadzwyczajnego czynu.

Ta książka jest dziełem wyobraźni, zainspirowała mnie jednak prawdziwa historia Franciszki Halamajowej, która wraz z córką Heleną ocaliła w Polsce w czasach II wojny światowej piętnastu Żydów. W tym samym czasie ukrywała na poddaszu młodego niemieckiego żołnierza. Przed wojną żyło w Sokalu sześć tysięcy Żydów. Tylko trzydzieścioro ocalało, z czego połowę uratowała jedna Polka – Franciszka. (…) Kiedy ma się wiele do stracenia, a jednak dokona się właściwego wyboru, ujawnia się szlachetność, którą ma się w sobie. Kiedy to osiągamy, znosimy z pogodą rzeczy nie do udźwignięcia. - z Epilogu

Tajemnica mojej matki, zainspirowana filmem o Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata Franciszce Halamajowej i jej córce, jest pierwszą książką Jenny L. Witterick. Powieść stała się bestsellerem w Kanadzie.

Jenny L. Witterick pracuje jako prezes w firmie Sky Investment Counsel. Tajemnica mojej matki, zainspirowana filmem o Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata Franciszce Halamajowej i jej córce, jest jej pierwszą książką, która szybko stała się bestsellerem w Kanadzie. Autorka pochodzi z Tajwanu, jednak od 1968 roku mieszka w Kanadzie - obecnie w Toronto, z mężem, psem i kotem.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)