Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Tajemnica smoka
Tracy Hickman, Margaret Weis

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Fantasy
Przekład:
Maria Smulewska
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Secret of the Dragon
ISBN:
978-83-7510-643-5
Wydanie:
1 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-02-08
Liczba stron:
592
Format:
132 x 202

Opis książki

Drugi tom serii „Dragonships”

Nowi bogowie pragną pokonać boga Torvala i przejąć władzę nad światem. Powstrzymać ich może tylko Pięć Smoków Vektii - prasmoków, które się narodziły podczas stworzenia świata. Poszukujący ich Skylan Ivorson, dzielny Wódz Wodzów Vindrasów, jest w niewoli, a smok Kahg zniknął bez śladu. Skylan zapobiegnie katastrofie tylko wtedy, gdy na czas odkryje tajemnicę smoka. Ma jednak potężnego przeciwnika – wśród starych bogów Vindrasów czai się zdrajca…

„Dragonships” to kolejna seria Margaret Weis i Tracy'ego Hickmana. Jej twórcy po raz kolejny ze stosunkowo konwencjonalnych elementów budują oryginalną, skandynawską w nastroju epopeję fantastyczną.

Tracy Hickman pracował w różnych miejscach, zanim odnalazł swoje powołanie. Był m.in. kinooperatorem, pracownikiem supermarketu, menedżerem teatru, szklarzem i asystentem reżysera telewizyjnego. Dopiero w 1981 roku, w czasie poszukiwań kolejnej pracy, poznał Margaret Weis. Napisał z nią od tej pory ponad 40 książek, z których najbardziej znane należą do kultowej serii „Dragonlance”.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Michael Neel).

Margaret Weis, autorka fantasy i science fiction, ukończyła literaturoznawsto i kreatywne pisanie na Uniwersytecie Missouri. Początkowo pracowała w małym wydawnictwie jako redaktorka, a w latach 1972-1983 przeniosła się do Herald Publishing House, gdzie była kierowniczką działu promocji. Później postanowiła spróbować swoich sił w grach komputerowych, złożyła więc podanie do TSR, Inc., gdzie zatrudniono ją jednak jako redaktorkę i oddelegowano z Tracy Hickmanem do „Projektu Overlord”, który szybko przerodził się w bestsellerową serię „Dragonlance” i przerósł oczekiwania jego twórców.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Eva Schiffer).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)