Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Tam, gdzie wyją szakale
Amos Oz

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

CHWILOWO NIEDOSTĘPNE

Szczegóły

Seria:
Mistrzowie literatury
Przekład:
KATARZYNA BOGUCKA-KRENZ
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Where the Jackals Howl
ISBN:
978-83-7510-619-0
Wydanie:
1 (2010)
Data premiery tego wydania:
2010-10-05
Liczba stron:
292
Format:
128 x 197

Opis książki

Opowiadania Oza, pełne poetyckiej urody odsłaniają uniwersalne prawdy o egzystencji człowieka

 

Bohaterowie opowiadań Oza – osadnicy, mieszkańcy Jerozolimy, a także biblijni wojownicy – wiodą niełatwe życie, skrywając swe bolesne tajemnice i doświadczając gwałtownych uczuć gniewu i miłości, namiętności, szaleństwa i cierpienia. W życiowych zmaganiach towarzyszy im dzika i nieokiełznana przyroda, bezlitosna pustynia i rozżarzone słońce, stanowiąc zarówno tło, jak i odzwierciedlenie wewnętrznych konfliktów.

Autor z charakterystyczną dla siebie wnikliwością i mądrością przedstawia ludzi , ich skomplikowane losy i pogmatwane uczucia, kreśląc uniwersalny obraz ludzkiej egzystencji.

Tam, gdzie wyją szakale to mocna, piękna, niepokojąca książka (…). Przypomina o istniejących w każdym z nas sprzecznościach, które nas dręczą i mogą zniszczyć. - „The New York Times”
Amos Oz, prozaik, eseista i publicysta, najpoczytniejszy na świecie pisarz izraelski. Walczył w wojnie sześciodniowej i Jom Kipur, od lat działa na rzecz pokoju między Izraelem a Palestyńczykami. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród literackich, jego książki przełożono na 37 języków, od lat wymienia się go wśród kandydatów do literackiego Nobla. Spośród bogatego dorobku Oza DW REBIS wydał m.in. Rymy życia i śmierci, Wśród swoich, Judasza oraz autobiograficzną Opowieść o miłości i mroku, którą w 2015 roku zekranizowała Natalie Portman.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)