Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Tam, gdzie wyją szakale
Amos Oz

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Mistrzowie literatury
Przekład:
KATARZYNA BOGUCKA-KRENZ
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Where the Jackals Howl
ISBN:
978-83-7510-619-0
Wydanie:
1 (2010)
Data premiery tego wydania:
2010-10-05
Liczba stron:
292
Format:
128x197

Opis książki

Opowiadania Oza, pełne poetyckiej urody odsłaniają uniwersalne prawdy o egzystencji człowieka

 

Bohaterowie opowiadań Oza – osadnicy, mieszkańcy Jerozolimy, a także biblijni wojownicy – wiodą niełatwe życie, skrywając swe bolesne tajemnice i doświadczając gwałtownych uczuć gniewu i miłości, namiętności, szaleństwa i cierpienia. W życiowych zmaganiach towarzyszy im dzika i nieokiełznana przyroda, bezlitosna pustynia i rozżarzone słońce, stanowiąc zarówno tło, jak i odzwierciedlenie wewnętrznych konfliktów.

Autor z charakterystyczną dla siebie wnikliwością i mądrością przedstawia ludzi , ich skomplikowane losy i pogmatwane uczucia, kreśląc uniwersalny obraz ludzkiej egzystencji.

Tam, gdzie wyją szakale to mocna, piękna, niepokojąca książka (…). Przypomina o istniejących w każdym z nas sprzecznościach, które nas dręczą i mogą zniszczyć. - „The New York Times”
Amos Oz (1939-2018), prozaik, eseista i publicysta, najpoczytniejszy na świecie pisarz izraelski. Walczył w wojnie sześciodniowej i Jom Kipur, działał na rzecz pokoju między Izraelem a Palestyńczykami. Był laureatem wielu międzynarodowych nagród literackich (m.in. Nagrody Literackiej Izraela, Nagrody Księcia Asturii, Nagrody Heinego i Nagrody Franza Kafki), jego książki przełożono na 37 języków. Wymieniano go także jako kandydata do literackiego Nobla. Spośród bogatego dorobku Oza DW REBIS wydał m.in. Rymy życia i śmierci, Wśród swoich, Judasza, autobiograficzną Opowieść o miłości i mroku, którą w 2015 roku zekranizowała Natalie Portman, oraz zbiór esejów Do fanatyków. Trzy refleksje.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)