Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Templariusze na wojnie. 1120-1312
Paul Hill

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

CHWILOWO NIEDOSTĘPNE

Szczegóły

Seria:
Historia do XIX wieku
Przekład:
Tomasz Hornowski
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
The Knights Templar at War 1120-1312
ISBN:
978-83-8062-479-5
Wydanie:
1 (2019)
Data premiery tego wydania:
2019-05-21
Liczba stron:
360
Format:
150x225

Opis książki

Bitwy i kampanie w Ziemi Świętej, Europie Wschodniej i na Półwyspie Iberyjskim

Armia Świątyni, która zazwyczaj pierwsza rusza do boju, wycofała się jako ostatnia. - Biskup Olivier z Paderbornu, uczestnik piątej krucjaty
Zdanie, które doskonale oddaje to, z czego templariusze słynęli na wojnie. Dobre przygotowanie, szybka reakcja, oddanie, walka do końca, osobista odwaga i poświęcenie w obronie braci chrześcijan.
Zakon templariuszy powstał, by bronić pielgrzymów w Ziemi Świętej, i odegrał wielką rolę w walkach z muzułmanami na Bliskim Wschodzie i w Europie. Bogato ilustrowana książka Paula Hilla prezentuje czysto wojskową stronę działań zakonu, który w szczytowym momencie istnienia liczył blisko 20 000 członków, z czego tylko 10 procent było rycerzami.
Autor przybliża najważniejsze aspekty ponaddwustuletnich średniowiecznych zmagań zbrojnych na pograniczach chrześcijaństwa. Pisze o finansowaniu i zaopatrzeniu wojsk zakonnych, ich organizacji, dowodzeniu, taktyce i strategii. Wiele uwagi poświęca wyszkoleniu, strukturze społecznej oraz życiu codziennemu „braci służących orężnie”. Barwnie odmalowuje zakonne fortyfikacje, rajdy, oblężenia i bitwy, z których templariusze nie za każdym razem wychodzili zwycięsko, ale zawsze z honorem.
PAUL HILL jest znanym pisarzem i specjalistą w dziedzinie średniowiecznych wojen oraz archeologii militarnej. Autor kilku książek na ten temat, między innymi The Age of Athelstan: Britain’s Forgotten History, The Viking’s Wars of Alfred the Great, The Anglo-Saxons at War 800–1066 i The Normans Commanders: Masters of Warfare 911–1135.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)