Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Teodora. Aktorka, kurtyzana, cesarzowa
Stella Duffy

Cykl o Teodorze |1

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Powieść historyczna
Przekład:
Paweł Jazłowiecki
Oprawa:
broszura szyta ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
THEODORA: ACTRESS. EMPRESS. WHORE
ISBN:
978-83-7510-725-8
Wydanie:
1 (2012)
Data premiery tego wydania:
2012-11-06
Liczba stron:
336
Format:
150x225

Opis książki

Wgląd w psychikę niewątpliwie największej postaci kobiecej Cesarstwa Bizantyńskiego

 

Zniewalająca, charyzmatyczna, silna.

Teodora – wywodząca się ze społecznych nizin – awansuje, stając się jedną z najpotężniejszych kobiet w dziejach Bizancjum. W powieści Stelli Duffy wraca w pełnym blasku jako fascynująca, kontrowersyjna i uwodzicielska kobieta. Niektórzy nazywali ją świętą. Inni nie byli aż tak łaskawi...

Gdy ginie jej ojciec, młoda Teodora – żeby przetrwać – zmuszona jest do niemal niewolniczej pracy. Przechodzi ciężką szkołę życia, by stać się tancerką, aktorką, a w końcu kurtyzaną. Z czasem dostrzeże, iż jednym zmysłowym gestem może całkowicie zmienić swój los.

Akcja powieści jednej z ciekawszych brytyjskich pisarek rozpoczyna się na tętniących życiem ulicach Konstantynopola  i przepełnionych erotyką publicznych przedstawieniach w hipodromie, przenosi nas w zacisze pustynnych klasztorów w Egipcie i do Aleksandrii, po czym stajemy się świadkami politycznych intryg prowadzonych za zamkniętymi drzwiami cesarskiego pałacu.

Duffy uważnie podąża za historią życia tej kobiety, ale udało jej się coś znacznie większego: stworzyła jej prawdziwe wewnętrzne życie, co jest niezwykłym osiągnięciem w powieści historycznej. - Jane Jackman, „Independent”
Stella Duffy jest brytyjską powieściopisarką, dramaturgiem i performerką. Wielokrotnie nagradzana, dwukrotnie wyróżniona Stonewall Writer of The Year, w tym w 2010 roku za Teodorę. Zajmuje się również aktorstwem i reżyserią teatralną.

Źródło zdjęcia: www.whensallymetsally.co.uk

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)