Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Tożsamość
Francis Fukuyama

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

31,92 zł 39,90 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Nowe Horyzonty
Przekład:
Jan Pyka
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Identity
ISBN:
978-83-8062-545-7
Wydanie:
2 (2020)
Data premiery tego wydania:
2019-10-08
Liczba stron:
224
Format:
150x225

Opis książki

Współczesna polityka tożsamościowa i walka o uznanie
„Tożsamość jest dzisiaj motywem przewodnim wielu zjawisk politycznych, od nowych populistycznych ruchów nacjonalistycznych, poprzez bojowników islamskich, po kontrowersje, do których dochodzi na kampusach uniwersyteckich. Nie uciekniemy od myślenia o sobie i naszym społeczeństwie w kategoriach tożsamościowych. Ale musimy pamiętać, że głęboko zakorzeniona w każdym z nas tożsamość nie jest ani stała, ani niekoniecznie dana nam dzięki pochodzeniu. Tożsamość można użyć do dzielenia, ale też, jak niegdyś, do integrowania. To w ostatecznym rachunku będzie lekarstwo na populizm naszych czasów”. - Francis Fukuyama, Tożsamość

Sławny politolog przekonująco dowodzi, że pragnienie uznania swej godności jest przyrodzone każdej ludzkiej istocie – i niezbędne dla dobrego stanu demokracji… Trafna analiza zagrożeń. - „Kirkus”

Tożsamość jest równie mądra jak zwarta, mknie przez trudny teren do sensownego wniosku. - Daniel Finkelstein, „The Times”

Zgodnie z elementarną regułą życia intelektualnego sława niszczy jakość… Francis Fukuyama jest chlubnym wyjątkiem od tej reguły. - „The Economist"

Francis Fukuyama jest politologiem, filozofem polityki oraz ekonomistą, profesorem ekonomii politycznej w Stanford University. Wcześniej wykładał m.in. w Johns Hopkins University. Fukuyama był analitykiem w RAND Corporation i pełnił funkcję zastępcy dyrektora zespołu planowania politycznego Departamentu Stanu. Spośród jego książek Dom Wydawniczy REBIS opublikował Budowanie państwa, Amerykę na rozdrożu, Historię ładu politycznego oraz Ład polityczny i polityczny regres.

Choć z jego tezami można zgadzać się lub nie, Fukuyama wprowadził do rozważań o polityce poważną filozofię, nadając im przez to nową jakość.- Mackubin Thomas Owens, „The Washington Times”

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)