Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Twierdza Europa
J.E. Kaufmann, Robert M. Jurga

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Sławomir Kędzierski
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
FORTRESS EUROPE
ISBN:
978-83-7818-433-1
Wydanie:
1 (2013)
Data premiery tego wydania:
2013-06-11
Liczba stron:
640
Format:
150x225

Opis książki

Unikatowa publikacja kompleksowo prezentująca europejskie fortyfikacje z czasów II wojny światowej – od Wału Atlantyckiego do Linii Mołotowa

Ponad 100 rysunków technicznych i planów, 60 fotografii i 45 map.

Nowe, poprawione wydanie książki ukazującej ze szczegółami fortyfikacje, zbudowane i wykorzystywane w Europie przed II wojną światową i w czasie jej trwania. Fortyfikacjom mniejszych krajów, takich jak Belgia czy Holandia, które dodały ważne elementy do większych systemów obronnych, poświęcono taką samą uwagę, jak bardziej znanym obiektom. Wyczerpująco przedstawiono również pozycje i linie umocnień w Europie Wschodniej.

Każdy rozdział ukazuje tło historyczne, omawia lokalizację i topografię bronionego terenu, opisuje fortyfikacje, określa ich najważniejsze elementy składowe i prezentuje krótką historię systemów obronnych w czasie II wojny światowej.

Opisy i charakterystyki europejskich fortyfikacji uzupełniają znakomite rysunki autorstwa Roberta M. Jurgi.

J.E. Kaufmann jest cenionym amerykańskim znawcą fortyfikacji. Opublikował m.in. znane w Polsce prace Twierdza Europa (wraz z Robertem M. Jurgą) i Linia Maginota (wraz z H.W. Kaufmann). Jego żona H.W. Kaufmann jest tłumaczką książek i artykułów o historii wojskowości. Mieszkają w San Antonio w Teksasie.
Robert M. Jurga jest wybitnym polskim badaczem historii fortyfikacji, autorem licznych książek i ilustratorem, którego prace ukazywały się w wielu publikacjach na całym świecie. Opublikował m.in. album Fortyfikacje III Rzeszy w rysunkach przestrzennych. Mieszka w Zielonej Górze.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)