Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Twój mózg w działaniu
David Rock

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

47,92 zł 59,90 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

CHWILOWO NIEDOSTĘPNE

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

więcej formatów

Szczegóły

Seria:
Poradniki psychologiczne
Przekład:
Aleksander Gomola
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Your Brain at Work
ISBN:
978-83-7510-910-8
Wydanie:
5 (2019)
Data premiery tego wydania:
2017-03-21
Liczba stron:
368
Format:
150x225

Opis książki

Nowatorski poradnik ułatwiający organizację czasu i pracy, oparty na badaniach naukowych z zakresu neurobiologii i dziedzin z nią powiązanych

Emily i Paul to typowe małżeństwo z dwójką dzieci. Emily pracuje w dużej korporacji i niedawno awansowała, Paul prowadzi własną firmę konsultingową. Ich życie, podobnie jak nasze, to nieustanny zalew maili i telefonów, ciągłe narady, nowe projekty i plany. Nie zginąć w tej powodzi bieżących spraw – oto  nie lada wyzwanie. 

Zagłębiając się w tę książkę, poznajemy bliżej działanie mózgu obojga  bohaterów w konkretnych sytuacjach: gdy starają się uporządkować i przesiać ogromne ilości informacji, zastanawiają się, jaką nadać im hierarchię i jak przygotować oparty na nich sposób działania. Emily, Paul, a także czytelnicy tej książki mają szczęście, bo znaleźli się w dobrych rękach. David Rock wie, jak działa nasz mózg; co więcej, wie, jak działa nasz mózg wtedy, gdy pracujemy.

Śledząc zmagania Emily i Paula, dowiesz się:

  • dlaczego twój mózg czuje się przygnieciony nadmiarem informacji i jak w pełni wykorzystać zasoby własnego umysłu,
  • dlaczego tak trudno ci się skupić i jak zapanować nad wszystkim, co cię rozprasza,
  • jak pobudzać umysł, by częściej doznawał olśnień, które pomagają rozwiązać pozornie nierozwiązywalne problemy,
  • jak zachować w każdej sytuacji trzeźwy umysł, by dzięki temu zawsze podejmować decyzje,
  • jak skuteczniej współpracować z innymi,
  • jak skutecznie zmieniać zachowanie innych ludzi.

David Rock pokazuje, że możliwe jest nie tylko przetrwanie we współczesnym, pełnym obciążeń środowisku pracy, ale i odniesienie w nim sukcesu niepozbawiającego energii, lecz dającego poczucie satysfakcji z własnych osiągnięć.    

Opinie o książce Twój mózg w działaniu:

Mówiąc najprościej, ta intrygująca książka przedstawia fascynujące wyniki badań nad funkcjonowaniem ludzkiego mózgu, jego możliwościami i ograniczeniami i uczy nas, jak możemy sterować chemią naszego mózgu, by osiągnąć w życiu sukces i spełnienie. Naprawdę warto ją przeczytać i przyswoić sobie opisywane w niej umiejętności. - Stephen R. Covey, autor książki „7 nawyków skutecznego działania”
To najlepsza, najbardziej przydatna i najmądrzejsza książka, jaką kiedykolwiek czytałem, na temat tego, w jaki sposób mózg wpływa na to, co robimy, dlaczego to robimy i jak to robimy. Już po przeczytaniu czterech pierwszych rozdziałów poczułem, że moja efektywność w organizacji pracy zawodowej i życia osobistego wzrosła o sto procent. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce żyć i pracować w sposób bardziej zdyscyplinowany i z większą skutecznością. - Warren Bennis, wybitny dydaktyk biznesu i profesor w University of South California, autor książki „On becoming a leader”
Dzięki tej książce zmieni się na lepsze to, jak pracujesz – bo pokazuje ci ona, jak pracuje twój mózg! - Marshall Goldsmith, autor bestsellerów „Succession: are you ready?” i „What got you here won’t got you there”
Największą przeszkodą dla większości ludzi są ograniczenia ich własnego mózgu, czyli nasze na pozór niezmienne połączenia neuronalne, za sprawą których jedne nasze doznania i działania sprawiają nam przyjemność, inne zaś dyskomfort. Aby zaakceptować to automatyczne działanie naszego mózgu, a następnie podjąć starania, by je zmienić, musimy uświadomić sobie idące na przekór zdrowemu rozsądkowi fakty, takie jak ograniczenia naszej pamięci roboczej, wpływ hormonów na mózg, moc kryjącą się w spojrzeniu na problem z innej perspektywy i wiele innych rzeczy. Jeszcze dziesięć lat temu nie można by było napisać takiej książki, ponieważ większość przedstawianych w niej badań nie została jeszcze przeprowadzona. Za dziesięć lat dowiemy się na pewno jeszcze więcej. Teraz i na kilka najbliższych lat Twój mózg w działaniu dostarcza tyle informacji, że może stać się odskocznią prowadzącą do decyzji, które mogą zmienić życie ludzi, korporacji i instytucji na całym świecie. - Art Kleiner, wydawca czasopisma „strategy+business”
David Rock to właściwy przewodnik dla każdego, kto chce zmusić do pracy własny mózg. - Dr Daniel J. Siegel, Wydział Medyczny University of California Los Angeles
David Rock w trafny sposób zespolił wyniki badań neurobiologów i neuropsychologów z realiami świata biznesu. Wyniki tych badań dostarczają informacji na temat tego, jak kierować zmianami w mózgu, by poprawiać własną wydajność. - Yi-Yuan Tang, dyrektor i wykładowca Institute of Neuroinformatics, Dalian University of Technology w Chinach
Jeśli kogoś nie chce być kreatywny, wydajny w pracy i zadowolony z życia, to nie musi czytać tej książki. Dla wszystkich innych jest to lektura obowiązkowa! - Chris Wink, współzałożyciel Blue Man Group
Liderem może być tylko osoba działająca świadomie. Książka Twój mózg w działaniu daje ci praktyczne narzędzia pozwalające budować większą samoświadomość działania na własne potrzeby, na potrzeby relacji z innymi oraz ze światem. Wspaniała książka Davida Rocka pozwala ci być liderem przy wykorzystaniu całego mózgu i wszystkich jego zakamarków! - Kevin Cashman, wspólnik w Korn/Ferry Leadership and Talent Consulting, założyciel LeaderSource i autor książki „Leadership from the Inside Out”
Ta napisana lekko i dowcipnie książka to z jednej strony przyjemna lektura, z drugiej natomiast źródło dających do myślenia i twórczych spostrzeżeń oraz praktycznych wskazówek pomagających zwiększyć codzienną wydajność w pracy i domu. - Golnaz Tabibnia, wykładowca w Carnegie Mellon University
Bezcenne streszczenie wyników badań neurobiologii i neuropsychologii i tego, jaki wpływ mają one na decyzje podejmowane przez nas codziennie w pracy i w domu. Tę książkę przeczytałem z ogromną przyjemnością, a zawarte w niej rady wykorzystałem niezwłocznie w swoim życiu. - Gordon Weiss, rzecznik misji humanitarnej ONZ w Sri Lance
David Rock jest konsultantem i trenerem kadr kierowniczych, doradcą firm na całym świecie. Jest także autorem książek z zakresu pełnego i twórczego wykorzystania potencjału mózgu w kontekście przywództwa i rozwoju osobistego. Współzałożyciel NeuroLeadership Institute i prezes Results Coaching Systems, organizacji zrzeszającej doradców biznesowych i coachów. DW REBIS wydał jego książkę Twój mózg w działaniu.
Photo by: (© John Webber)

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)