Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Tyrania nocy
Glen Cook

Delegatury nocy |1

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Fantasy
Przekład:
Jan Karłowicz
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
THE TYRANNY OF THE NIGHT
ISBN:
978-83-7301-782-5
Wydanie:
2 (2013)
Data premiery tego wydania:
2013-10-29
Liczba stron:
646
Format:
132x202

Opis książki

Pierwszy tom „Delegatury nocy” – niesamowitego cyklu fantasy twórcy kultowych „Kronik Czarnej Kompanii”!

 

Światem, opanowanym przez dwie wielkie religie, chcą zawładnąć Delegatury Nocy.

Strategicznym punktem są Studnie Ihrian, źródło potężnej magii. Patriarchowie Zachodu nawołują do krucjaty, która odbierze Studnie pramanom, wyznawcom Pisma.

Else Tage, wojownik praman, udaje się do Patriarchatu z misją pokrzyżowania tych planów, ale okoliczności zmuszają go do walki przeciw własnemu ludowi. Tymczasem agenci Nocy, niewolnicy bogów od stuleci, podążają za nim w skrytobójczej misji…

Toczy się bezlitosna walka o przetrwanie bogów i ludzi wpleciona w fascynujące rozmachem magiczne, religijne i polityczne tło. Cook pokazuje wplątanych w wielką intrygę zwykłych ludzi. Dla odartych ze złudzeń bohaterów równie pomocne jak broń i magia jest wisielcze poczucie humoru, które pozwala przetrwać wśród zdradzieckich kapłanów, potężnych demonów i bóstw z ich mroczną hierarchią i tajemniczymi celami.

Glen Cook jest autorem wielu powieści science fiction i fantasy. Dorastał w Kalifornii, studiował na uniwersytecie w Missouri. Marzył, by zostać pilotem Phantoma F-4, ale ostatecznie trafił do oddziałów specjalnych US Marine Corps (3rd Marine Recon Battalion).. Wojskową karierę podjął syn Glena, natomiast autor przez kilkadziesiąt lat pracował w różnych fabrykach koncernu General Motors. Jego pasją jest czytanie i kolekcjonowanie książek historycznych oraz zbieranie znaczków.

Doświadczenia ze służby w armii przenosi na karty swoich książek. O tym, że robi to przekonująco, świadczy fakt, iż opowieść o najemnikach z Czarnej Kompanii była jedną z najpopularniejszych lektur wśród amerykańskich żołnierzy podczas Wojny w Zatoce.

Najbardziej znane cykle autorstwa Cooka to: „Czarna Kompania”, „Imperium Grozy” i „Delegatury nocy” (wszystkie wydane przez REBIS) oraz seria o inspektorze Garretcie.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Harmonia Amanda).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)