Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Uczta Babette
Karen Blixen

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Wiesław Juszczak
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Anecdotes of Destiny
ISBN:
978-83-7510-824-8
Wydanie:
8 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-11-02
Liczba stron:
232
Format:
128 x 197

Opis książki

Zbiór olśniewających, przepełnionych mistycyzmem opowiadań autorki Pożegnania z Afryką

 

Ten zbiór pięciu przepełnionych mistycyzmem opowiadań był ostatnią książką  Karen Blixen podpisaną pseudonimem Isak Dinesen. Zdaniem krytyków osiągnęła w nich szczyt literackiego wyrafinowania i wrażliwości. Motywem przewodnim łączącym wszystkie te opowieści jest przeznaczenie, dotknięcie losu, które spada na bohaterów jako olśnienie, cicha przystań, cios lub odkrycie samego siebie.

Najbardziej znana z tego zbioru jest Uczta Babette – na jej podstawie Gabriel Axel nakręcił film, który w 1988 roku zdobył Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego.

Karen Blixen studiowała w Kopenhadze, Paryżu i Rzymie, po czym – w 1914 roku – wyszła za mąż za swego kuzyna barona Brora von Blixen-Finecke, i wyjechała z nim do Kenii. Po rozwodzie przez dziesięć lat samotnie zarządzała mężowską plantacją kawy, dopóki bankructwo nie zmusiło jej w 1931 roku do opuszczenia Afryki. Po powrocie do Danii wydała kilka powieści. Największą sławę przyniosły jej te, w których opisała swoje wspomnienia z pobytu na Czarnym Lądzie. Pod pseudonimem Isaac Dinesen pisywała też cenione do dziś opowiadania.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)