Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Waga z głowy
Katarzyna Kucewicz

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

43,99 zł 54,99 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

35,99 zł 44,99 zł oszczędzasz 20%

audiobook (MP3)

39,99 zł 49,99 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Poradniki psychologiczne
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-8338-106-0
Wydanie:
1 (2024)
Data premiery tego wydania:
2024-04-23
Liczba stron:
400
Format:
140x200

Opis książki

Bez bodyshamingu, bez nierealistycznych porad, ze szczyptą czułej dyscypliny

Prawdopodobnie znasz wiele historii osób, które zrzuciły wagę. Może więc pomyślisz: Po co mam czytać kolejną historię o odchudzaniu?

To nie jest książka o dietach cud ani szybkich sposobach na schudnięcie. To książka o emocjonalnej przemianie i głębokiej pracy wewnętrznej nad zmianą myślenia o sobie i relacji z jedzeniem.

Bo bez zmiany myślenia nawet nowoczesna farmakoterapia czy chirurgia bariatryczna nie przyniosą trwałych efektów.

Psycholożka Katarzyna Kucewicz przeszła przez wszystkie etapy leczenia otyłości. Wie, czym jest wilczy głód, podjadanie, wahania wagi.

W książce Waga z głowy pokazuje, czym jest tzw. „czuła dyscyplina", jak rozważnie chudnąć, tak by redukcja była skuteczna i nie prowadziła do ortoreksji ani do szybkiego nawrotu choroby. Mówi STOP opresyjnym narracjom pełnym fatfobii i hejterskiego „musisz schudnąć”.

Z tej książki dowiesz się, jak w redukcji odnaleźć drogę do osobistej wolności emocjonalnej, nauczyć się stawiania granic, samoakceptacji, stawania w obronie swojej godności. To książka o tym, w jaki sposób trzy stany – otyłość, proces redukcji i powrót do zdrowia – wpływają na naszą tożsamość. Kogo z nas czynią? Co zyskujemy, chudnąc, i czy nowe ciało to na pewno gwarancja szczęścia?

Redukcja w obliczu wolności psychicznej oznacza dążenie do zdrowia po swojemu, a nie dążenie do spełniania cudzych wyśrubowanych kanonów. Dążenie do swojej normy, a nie do wagi podziwianej aktorki. Pracę ze swoim ciałem w atmosferze życzliwości, a nie przeciwko sobie. Wolność psychiczna w redukcji oznacza, że nie musisz na oślep dążyć do wagi sposobami, jakie są dla ciebie zbyt forsujące albo trudne. To otwarte przyjęcie tego, jaka jesteś, i praca nad udoskonaleniem siebie, a nie pragnienie uszczęśliwienia innych redukcją. Zapraszam cię do lektury tej książki- historii o wychodzeniu z otyłości na własnych zasadach. - Katarzyna Kucewicz
Katarzyna Kucewicz - psycholożka, psychoterapeutka. Od ponad dziesięciu lat prowadzi praktykę psychoterapeutyczną w Warszawie. Napisała kilka poradników psychologicznych, w tym bestsellerowe Kobiety, które czują za bardzo (REBIS 2020), oraz workbook Czując każdego dnia (REBIS 2022). Jest autorką wielu artykułów psychologicznych, felietonistką magazynu „Wysokie Obcasy Ekstra”. Prowadzi podcast „Rozmowy Nocą” pod egidą magazynu psychologicznego „Charaktery”. Od lat spotykamy ją w programach telewizyjnych i audycjach radiowych. Należy do grona stałych ekspertów programu „Dzień Dobry TVN”. Prowadzi war­sztaty i szkolenia w całej Polsce. Ma za sobą redukcję 65kg, którą zawdzięcza w dużej mierze pracy mentalnej oraz głębokiej trzyletniej pracy psychologicznej nad niekorzystnymi nawykami. Swoje doświadczenie przekuła w owocną pracę z dziesiątkami pacjentów. Prowadzi portal wagazglowy.pl, webinary, grupy psychoterapeutyczne i wsparcie mentoringowe dla wszystkich osób w procesie leczenia choroby otyłościowej. Można ją znaleźć na Instagramie @psycholog_na_insta.

Photo by: (© Robby Cyron )

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)