Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Waleriusz. Nieustraszony trybun
Douglas Jackson

Cykl o Waleriuszu |1

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Powieść historyczna
Przekład:
Marta Jabłońska-Majchrzak
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
THE HERO OF ROME
ISBN:
978-83-7818-404-1
Wydanie:
1 (2014)
Data premiery tego wydania:
2014-03-04
Liczba stron:
368
Format:
150x225

Opis książki

Pierwsza część cyklu o bohaterskim Rzymianinie, wraz z którym weźmiemy udział w wielu znanych z historii wydarzeniach

Rok 60. Do Brytanii zostaje wysłany młody trybun Gajusz Waleriusz Werrens. Przed rozpoczęciem politycznej kariery ma w legionach zyskać niezbędne doświadczenie militarne. Waleriusz trafia w sam środek narastającego konfliktu. Kontrola Rzymu nad Brytanią słabnie, a okrucieństwa Rzymian budzą gniew Brytów, podsycany przez druidów. Rzymianie są zupełnie nieprzygotowani na wybuch powstania, na którego czele staje królowa Budika. Gwałt na jej córkach jest iskrą, która doprowadza do wybuchu. Naprzeciw fali buntowników, staje rzymski trybun, który do dyspozycji ma garść osiadłych tu byłych legionistów. Na czele doświadczonych weteranów podejmuje się rozpaczliwej obrony świątyni boskiego Klaudiusza – symbolu rzymskiej potęgi…

Pierwsza część cyklu o bohaterskim Rzymianinie, wraz z którym weźmiemy udział w wielu znanych z historii wydarzeniach. Ciekawie zawiązana i prowadzona fabuła, plastyczne opisy, porywający obraz zmagań z wojownikami Budiki – wszystko to zachęca do zanurzenia się w ten świat.

Na miejscu Conna Igguldena i Simona Scarrowa byłbym zaniepokojony nową konkurencją ze Szkocji. - „The Scotsman”
Mistrz w swoim gatunku, słusznie okrzyknięty jednym z najlepszych współczesnych autorów powieści historycznych. - „Daily Express”
Dobrze nakreślone postaci (…) sceny bitewne – doskonałe i trzymające w napięciu. Polecam. - Historicalnovelsociety.org
Douglas Jackson w Jedburgh, na szkockim pograniczu, mieszka z żoną w uroczym Bridge of Allan, gdzie pisze, ogląda mecze rugby i straszy wędką ryby. Po 30 latach pracy jako dziennikarz postanowił przelać wieloletnią fascynację starożytnym Rzymem na karty powieści. Po sukcesie Kaliguli oraz Klaudiusza (kupionych przez Transworld za sześciocyfrowa sumę) zdecydował się poświęcić zawodowo pisaniu. Tworzy także thrillery.

Źródło zdjęcia: www.goodreadres.com

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)