Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Wielkie podróże
Deborah Patterson

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Lit.dziec.i młodzieżowa
Przekład:
Norbert Radomski
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Great Voyages
ISBN:
978-83-8062-363-7
Wydanie:
1 (2018)
Data premiery tego wydania:
2018-05-22
Liczba stron:
96
Format:
220x280

Opis książki

Poznawaj świat z największymi odkrywcami w historii!

Będziesz żeglować z Kolumbem, Magellanem i Drakiem. James Cook zabierze Cię na Tahiti, Nową Zelandię i do Australii, a Neil Armstrong w kosmos. Przemierzysz Jedwabny Szlak z Markiem Polo i Afrykę z Davidem Livingstone’em. Poznasz przyprawy z Wysp Korzennych, żółwie z wysp Galapagos i piękne owady z Surinamu.

Dzięki tej książce będziesz podróżować i odkrywać świat, nie ruszając się z domu. Zostaniesz towarzyszem najwybitniejszych naukowców i odkrywców w dziejach, począwszy od czasów Marca Polo, a skończywszy na dwudziestowiecznych kosmonautach. Zobaczysz, jakie cechy mają prawdziwi globtroterzy… i może odkryjesz je w sobie.

Deborah Patterson jest autorką kilku innych książek dla dzieci: Write Your Own Adventure, Write Your Own Fairy Tales i Write Your Own Myths.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (1)

Poszukiwacze przygód zawsze szli o jeden krok dalej w pogoni za swymi marzeniami, narażając się na kaprysy aury, wyczerpanie i niewygody, aby lepiej poznać świat. Kiedy Marco Polo wyruszał w 1271 roku z Wenecji w swoją niesamowitą podróż, mapa świata wyglądała zupełnie inaczej. I dzięki niemu wypełnione zostały białe plamy na mapie. Magellan, Cook, Shackleton, Armstrong...i inni. Pięknie wydana książka. Rozbudza zamiłowanie do podróży, ponieważ opowiada o fascynujących podróżnikach. O przygodach tych śmiałków czyta się (i przegląda ilustracje) z wypiekami na twarzy. Garść ciekawostek, zero nudy, piękne zdjęcia - to wszystko w "Wielkich podróżach
Diana Bibliofilka

Multimedia (2)

"Wielkie podróże" recenzuje Maja K.!

Marysia z "Książki rządzą" opowiada o "Wielkich podróżach"!