Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Wiwat! Saga wielkopolska
Marek Hendrykowski

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

47,40 zł 79,00 zł oszczędzasz 40%

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Powieść historyczna
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
ISBN:
978-83-8338-129-9
Wydanie:
1 (2023)
Data premiery tego wydania:
2023-11-28
Liczba stron:
960
Format:
150x225

Opis książki

Opowieść o dziejach Wielkopolski lat 1870-1920. Barwne ludzkie losy, galeria przeróżnych – znanych i mało znanych – postaci przedstawionych ze znawstwem historycznych realiów.
Akcja toczy się w wielu miejscach. Nie tylko krążymy po ówczesnym Poznaniu, ale także przenosimy się do Paryża, Berlina, Gniezna, Śmigla, Wolsztyna, Turwi, Zakopanego, Warszawy, na pola bitewne Prus Wschodnich, Francji i Flandrii, na Kresy, a nawet do Nowego Jorku i Teksasu.

Marek Hendrykowski wskrzesza pamięć o dniach minionych, opisując niezmiernie ważny, a mało znany okres z dziejów Wielkopolski obfitujący w dramatyczne wydarzenia i doniosłe przemiany. Uzyskujemy wgląd w czas, który w sposób wyraźny i trwały zaznaczył się w dziejach Poznania i regionu, kształtując dzisiejszy ich obraz i rzutując na genius loci oraz szczególny charakter tej części Polski.

Profesor Marek Hendrykowski (Jerzy Alter) - eseista, prozaik, biograf. Pasjonat historii mieszkańców i dziejów kultury Wielkopolski XIX i XX wieku. Absolwent poznańskiej polonistyki. Mieszka i pracuje w Poznaniu

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)