Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Wyjątkowe czasy
Michael Cunningham

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Maja Charkiewicz
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Specimen Days
ISBN:
83-7301-743-7
Wydanie:
1 (2006)
Data premiery tego wydania:
2006-05-30
Liczba stron:
440
Format:
128 x 197

Opis książki

Najnowsza powieść M. Cunninghama  - bestseller „The Washington Post”, „Chicago Tribune” oraz księgarni internetowej Amazon.

 

 

Akcja trzech opowiadań toczy się w tym samym miejscu, na Manhattanie, lecz w różnych epokach. W maszynie opisuje zderzenie człowieka z przytłaczającą rzeczywistością industrializacji. W Dziecięcej krucjacie powrześniowy Nowy Jork zmaga się z falą zamachów terrorystycznych. Nietypowa piękność roztacza antyutopijną wizję podróży międzyplanetarnych i kontaktów Ziemian z mieszkańcami innych planet. Wszystko to przesycone jest poezją Walta Whitmana, amerykańskiego wieszcza  i wizjonera, którego wiersze wywarły ogromny wpływ na życie bohaterów każdej z tych historii.

Wyjątkowe czasy to poruszająca refleksja nad losami Ameryki, rozwojem ludzkości i kryzysem społeczeństwa.

 

Michael Cunningham uznawany jest za jednago z najciekawszych współczesnych pisarzy amerykańskich. White Angel, będące częścią Domu na krańcu swiata – weszło do antologii najlepszych opowiadań amerykańskich. Za Godziny został wyróżniony m.in. Pulitzerem oraz PEN/Faulkner Award. Wyjątkowe czasy znalazły się na liście bestsellerów „Washington Post oraz księgarni internetowej Amazon. Wszystkie powieści Cunninghama (także Z ciała i z duszy) opublikował REBIS.  

 

Michael Cunningham uznawany jest za jednego z najciekawszych współczesnych pisarzy amerykańskich. REBIS opublikował jego powieści Dom na krańcu świata, Z ciała i z duszy, Wyjątkowe czasy, Nim zapadnie noc, Królowa śniegu i Godziny. Ta ostatnia zdobyła Nagrodę Pulitzera oraz PEN/Faulkner Award. Na jej podstawie Stephen Daldry nakręcił film z Meryl Streep, Julianne Moore i Nicole Kidman (nagrodzonej Oscarem i Złotym Globem za rolę Virginii Woolf).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)