Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Wystarczająco dobrzy rodzice
Bruno Bettelheim

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Poradniki
Przekład:
Dorota Kubicka, Maria Gawlik
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
A Good Enough Parent
ISBN:
978-83-7510-914-6
Wydanie:
4 (2016)
Data premiery tego wydania:
2016-09-06
Liczba stron:
384
Format:
139x208

Opis książki

Światowej sławy psycholog dziecięcy, wykorzystując doświadczenie całego życia, pokaże ci jak być „zadowalającym rodzicem”

Wystarczająco dobrzy rodzice to książka zupełnie inna niż typowe poradniki na temat wychowania. Niczego nie doradza ani nie nakazuje. Bettelheim po prostu zastanawia się, co się dzieje między rodzicami a dzieckiem.

Rozważania nad uczuciami i myślami łączącymi rodziców i dzieci popiera własnym doświadczeniem oraz licznymi przykładami z życia. Szczególny nacisk kładzie na przyjmowanie perspektywy dziecka, „zniżanie się” do jego poziomu rozumowania i potrzeb oraz na traktowanie dziecka z szacunkiem, do którego ma ono prawo jako osoba. Łamie też powszechne przekonania na temat wychowania (m.in czy karać dziecko, gdy oszukuje w grze; czy karać je za złe stopnie; czy pozwalać mu złościć się na rodziców; czy tłumaczyć mu, że Święty Mikołaj nie istnieje) i wyjaśnia, dlaczego jego zdaniem są one fałszywe.

To inspirująca, przepełniona optymizmem i mądra książka pokazuje, jak nauczyć się sztuki wychowywania szczęśliwych dzieci i jak znaleźć klucz do tego, by być matką czy ojcem nie tyle doskonałym – bo tacy według autora nie istnieją – ile wystarczająco dobrym.

Bruno Bettelheim zaliczany jest do grona najwybitniejszych psychologów dziecięcych XX stulecia, autor Cudownych i pożytecznych.

Źródło zdjęcia: alchetron.com

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)