Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Xangô z Baker Street
Jo Soares

Seria brazylijska

Format i cena:

książka (oprawa zintegr.)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Wojciech Charchalis
Oprawa:
zintegrowana
Tytuł oryginalny:
O Xangô de Baker Street
ISBN:
978-83-7818-705-9
Wydanie:
1 (2016)
Data premiery tego wydania:
2016-04-12
Liczba stron:
272
Format:
135x215

Opis książki

Jest rok 1888. W Rio de Janeiro giną cenne skrzypce Stradivariusa. Na pomoc lokalnej policji cesarz Brazylii Piotr II wzywa Sherlocka Holmesa.

Holmes w asyście nieodłącznego doktora Watsona podróżują do Brazylii schyłku cesarstwa i epoki niewolnictwa, a tam odnajdują świat zupełnie inny od wszystkiego, co wcześniej poznali. Muszą zmierzyć się nie tylko z tajemniczą kradzieżą i zaskakującymi morderstwami, ale też ze słońcem tropików, egzotyczną przyrodą i kuchnią, sztuką walki capoeira, rytuałami candomblé i starymi afrykańskimi bogami ? jednym z nich jest właśnie tytułowy Xangô. Ta książka to istna samba dla Sherlocka, pełna magii i egzotyki, ale także autentycznych postaci z epoki i zaskakującego humoru.

Jô Soares (ur. w 1938 r. w Rio de Janeiro) jest brazylijskim aktorem, komikiem, artystą stand-upowym, reżyserem i producentem teatralnym, muzykiem, malarzem i pisarzem, prowadził także własny talk show. Xangô z Baker Street opublikował w roku 1995. Książka została sfilmowana pięć lat później. Jô Soares wystąpił w roli Coelho Brastosa.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (2)

(...) książka przynosi zaskakująco wiele szczegółów dotyczących Brazylii – jej historii i tradycji. Więcej esensja.stopklatka.pl
Sherlock Holmes niejedną ma postać. Więcej www.fahrenheit.net.pl