Tło, REBIS
Z zimną krwią, Truman Capote, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Z zimną krwią
Truman Capote

Szczegóły

Seria:
Mistrzowie literatury
Przekład:
Krzysztof Filip Rudolf
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
In Cold Blood
ISBN:
978-83-7818-479-9
Wydanie:
3 (2017)
Data premiery tego wydania:
2014-10-07
Liczba stron:
372
Format:
150x225

Opis książki

Starcie dobra ze złem – odwieczny problem ludzkości. Pionierska próba nowego pisarstwa i dokument zbrodni popełnionej przez dwóch recydywistów…

Z zimną krwią to pionierska  próba  nowego pisarstwa, dokument zbrodni popełnionej przez dwóch recydywistów na czteroosobowej rodzinie farmera z Kansas. Wydarzenie to zostało szczegółowo opisane, podobnie jak śledztwo, pościg za mordercami, proces i zachowanie przestępców w sądzie i więzieniu aż po egzekucję. Capote po mistrzowsku przedstawia godny Ajschylosa motyw zbrodni i kary, zmuszając czytelnika do refleksji na temat źródeł zła.

Z zimną krwią to arcydzieło, obok którego nie można przejść obojętnie.

Truman Capote (właśc. Truman Streckfus Persons, 1924-1984) wybitny prozaik amerykański. Debiutował zbiorem Zatrzaśnij otwarte drzwi, po którym opublikował jeszcze kilka tomów opowiadań. Uznanie zdobył dzięki dwóm powieściom: Inne głosy, inne ściany (1948) i Harfa traw (1951). W 1958 roku ukazało się słynne Śniadanie u Tiffany'ego. Wydana w 1966 roku dokumentalna Z zimną krwią odniosła międzynarodowy sukces, podobnie jak jej ekranizacja z 1967 roku, w reżyserii Richarda Brooksa, która doczekała się czterech nominacji do Oscara.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)