Tło, REBIS
Zabierz nas do domu, "Lanny", Witold Łanowski, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Zabierz nas do domu, "Lanny"
Witold Łanowski

Byliśmy żołnierzami

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

31,92 zł 39,90 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

27,12 zł 33,90 zł oszczędzasz 20%

Wybierz pakiet

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Norbert Radomski
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
Out in Front - A Polish Fighter Pilot's Dramatic Air War
ISBN:
978-83-7818-718-9
Wydanie:
1 (2016)
Data premiery tego wydania:
2016-04-19
Liczba stron:
464
Format:
132x202

Opis książki

Dramatyczna wojna powietrzna polskiego pilota myśliwskiego

Legendarny pilot myśliwski Witold Łanowski zrządzeniem losu II wojnę światową rozpoczął… na piechotę – od ucieczki z sowieckiej niewoli. Służył następnie w Polskich Siłach Powietrznych na Zachodzie, walczył z Luftwaffe i… z przełożonymi, którzy nie mogli znieść jego krytycznych uwag, a w 1940 roku postawili go przed sądem wojskowym za zorganizowanie buntu. W 1944 roku odsunęli go od latania, ale niepokornego lotnika przygarnęli Amerykanie z 56. Grupy Myśliwskiej Lotnictwa Wojsk Lądowych, legendarnej „watahy Zemkego”, którym bardzo brakowało doświadczonych pilotów. „Lanny” latał u nich na P-47 Thunderbolt, eskortując ciężkie bombowce, zestrzeliwując messerschmitty i focke-wulfy, szkoląc amerykańskich kolegów i wyciągając ich z krytycznych sytuacji.

Dokonania „Lanny’ego” Łanowskiego przeszły do legendy, podobnie jak jego krnąbrny charakter i niezwykłe godło osobiste: żelazna pięść miażdżąca niemiecki samolot.

Jego barwne wspomnienia, wzbogacone nie publikowanymi dotychczas zdjęciami, ukazują zdumiewającą prywatną epopeję na tle zaciętych zmagań powietrznych w Europie okresu II wojny światowej.

Barwna postać i odważny żołnierz. «Lanny» Łanowski jest jednym z najsłynniejszych polskich pilotów, a ta książka jest godnym hołdem dla jego dziedzictwa. Gorąco polecam. - Michael Dobrzelecki, hyperscale.com

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (1)

Interesująca pozycja w lotniczej literaturze, a przy tym kolejne przykłady, jak zachód "podziękował" Polakom i bezdusznej biurokracji, dokładnie w stylu "Paragrafu 22". Sporo nieznanych ciekawostek i opinii o ludziach polskiego lotnictwa. Pochwała dla wydawnictwa za jakość - znalazłem tylko 2 błędy (nazwisko Lach /powinno być Łach/ na str. 13 i oznaczenie Thunderbolta jako P-46 na str. 306). Niestety, są błędy merytoryczne: str. 37 - popchnięcie i odepchnięcie drążka to ta sama czynność, wiec nie może powodować odmiennych reakcji, str. 83 - silnik P-24C nie był o 80% mocniejszy od silnika P-11c, a zbiornik paliwa nie znajdował się za fotelem.
Bogdan R