Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Zagadki Gordianusa. Rzymska krew, Dom westalek
Steven Saylor

Roma sub rosa |2

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Kryminał
Przekład:
Janusz Szczepański
Oprawa:
broszurowa szyta
Tytuł oryginalny:
Roman Blood, The House of the Vestals (Omnibus edition)
ISBN:
978-83-7510-772-2
Wydanie:
1 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-08-30
Liczba stron:
672
Format:
150 x 225

Opis książki

Niesamowita podróż przez ulice Starożytnego Rzymu, gdzie zbrodnia i występek nareszcie znalazły godnego przeciwnika

 

Rzymska krew

Starożytny Rzym u schyłku republiki. Bogaty właściciel ziemski bestialsko zamordowany… Jego syn i spadkobierca oskarżony o ojcobójstwo… Mroczne rodowe tajemnice, skorumpowany sąd, naciski polityczne z najwyższych szczebli władzy… Czy początkującemu obrońcy, mającemu po swej stronie tylko wiernego sekretarza i podejrzanej reputacji prywatnego detektywa Gordianusa, uda się dojść prawdy i uchronić oskarżonego przed straszliwą karą? Jeśli dodać, że ów początkujący obrońca to późniejszy najsłynniejszy orator rzymski, Cycero, a zbrodnia i proces sądowy to udokumentowane zdarzenia, ubarwiona galerią historycznych postaci powieść, nastrojem przypominająca utwory Chandlera i Grishama, nabierze całkiem innego wymiaru…

Dom westalek

Dziewięć historii, które składają się na tę książkę, to misternie skonstruowane, pełne napięcia i sprawnie napisane „kryminały”, noszące wyraźny znak firmowy autora. Wszystkie umiejscowione są w okresie ośmiu lat dzielących Rzymską krew i Ramiona Nemezis (dwie pierwsze powieści cyklu „Roma sub rosa”). W tle opisywanych intryg przewija się dzieciństwo Ekona, adoptowanego syna Gordianusa, związek bohatera z niewolnicą Bethesdą (późniejszą jego żoną), a całość, co chyba najważniejsze, przesycona jest historią Rzymu od kresu dyktatury Sulli aż po powstanie Spartakusa.

Steven Saylor, historyk z Uniwersytetu Kalifornijskiego specjalizujący się w dziejach Rzymu, jest autorem m.in. „Roma sub rosa”, głośnego cyklu powieści kryminalnych i zbiorów opowiadań osadzonych ze znawstwem w realiach schyłku republiki, a także dwuczęściowej sagi „Rzym i Cesarstwo”, obejmującej dzieje dwóch rzymskich rodów od czasów prehistorycznych po panowanie Hadriana.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)