Tło, REBIS
Zamieszanie z liberalizmem, Francis Fukuyama, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
Pobierz fragment : EPUB | MOBI
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Zamieszanie z liberalizmem
Francis Fukuyama

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

43,99 zł 54,99 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

43,99 zł 54,99 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Nowe Horyzonty
Przekład:
Jan Pyka
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Liberalism and Its Discontents
ISBN:
978-83-8338-090-2
Wydanie:
1 (2024)
Data premiery tego wydania:
2024-05-14
Liczba stron:
224
Format:
150x225

Opis książki

Bardzo pouczające … Może teraz, gdy Europa doświadcza najbrutalniejszej na tym kontynencie wojny od 1945 roku, jesteśmy gotowi zastanowić się nad tym, co Fukuyama próbował nam przez cały czas powiedzieć. - Matthew d’Ancona, „Evening Standard”
Liberalizm od narodzin był atakowany zarówno przez konserwatystów, jak i postępowców, a dziś wielu go odrzuca jako doktrynę przestarzałą. Neoliberałowie i lewicowcy naciągali jego zasady do granic wytrzymałości: pierwsi, tworząc kult wolności gospodarczej, drudzy – wynosząc kwestię tożsamości ponad uniwersalność człowieka. Fukuyama przedstawia argumenty przemawiające za i przeciw klasycznym założeniom liberalizmu: konieczności przestrzegania praworządności i niezawisłości sędziowskiej, uznaniu, że cel jednak nie uświęca środków, a nade wszystko – przyjęciu zasady traktowania wszystkich ludzi z równym szacunkiem. W rezultacie otrzymujemy błyskotliwą prezentację liberalizmu jako największej nadziei demokracji XXI wieku.

Francis Fukuyama jest profesorem w Instytucie Badań Międzynarodowych Uniwersytetu Stanforda. Wykładał na uniwersytetach Johnsa Hopkinsa i George’a Masona, był ekspertem od ZSRR w RAND Corporation i zastępcą dyrektora Zespołu Planowania Politycznego w Departamencie Stanu. Autor m.in. książek: Koniec historii i ostatni człowiek, Budowanie państwa (REBIS 2005), Ameryka na rozdrożu (REBIS 2006), Historia ładu politycznego (REBIS 2012), Ład polityczny i polityczny regres (REBIS 2015), Tożsamość (REBIS 2018). Mieszka z rodziną w Kalifornii.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)