Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Zielone berety
W.E.B. Griffin

Braterstwo broni |5

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Thriller
Przekład:
Piotr Kuś
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
THE BERETS
ISBN:
978-83-7301-978-2
Wydanie:
1 (2009)
Data premiery tego wydania:
2009-07-21
Liczba stron:
456
Format:
135 x 215

Opis książki

Szósty tom cyklu „Braterstwo broni”

 

Zostali wybrani po to, by byli najlepsi. Jeszcze nigdy żołnierze US Army nie zostali poddani tak morderczym szkoleniom. Teraz ci wyselekcjonowani młodzi ludzie muszą przejść najtrudniejszy sprawdzian swoich umiejętności, odporności i gotowości do poświęceń na wojnie, która będzie niepodobna do żadnej z tych, w których dotychczas uczestniczyli – zarówno oni, jak i ich kraj. Będą walczyć na obcym i nieprzyjaznym terytorium, o którym tak naprawdę niewiele wiedzą: w Wietnamie. Wśród wybrańców znajda się także bohaterowie sagi „Braterstwo broni” pułkownicy Lowell, Felter, MacMillan i Parker… 

 

W.E.B. Griffin jest autorem wielu amerykańskich bestsellerów o tematyce wojskowej. „Braterstwo broni” to jedno z najsłynniejszych jego dzieł.

Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazało się też pięć tomów jego cyklu „Prezydencki agent”: Z rozkazu prezydenta, Zakładniczka, Łowcy, Strzelcy i Tajne operacje.

 

 

 

 

 

W.E.B. Griffin –  (1929-2019) uznany przez „Publishers Weekly” za „profesora amerykańskiej literatury sensacyjnej” – był żołnierzem amerykańskich oddziałów w Niemczech, korespondentem wojennym i oficerem informacyjnym w Korei. Autor ponad 50 powieści, które przetłumaczone na kilkanaście języków rozeszły się w ponad 50 milionach egzemplarzy, windując autora na pierwsze miejsca bestsellerów „The New York Times”, „The Wall Street Journal” i „Publishers Weekly”. DW REBIS opublikował jego cykle „Prezydencki agent” i „Braterstwo broni”. W cyklu „Tajne operacje” ukazały się powieści Ściśle tajne i Opcja zabójstwa.

Z historykiem Carlo D'Este założył i rozpoczął prowadzenie seminarium Williama E. Colby'ego na temat wywiadu, wojskowości i dyplomacji. W 1991 roku otrzymał za wybitną służbę odznaczenie od U.S. Marine Corps Combat Correspondents Association, natomiast w 1999 roku, podczas setnego Narodowego Konwentu w Kansas City, wręczono mu nagrodę Veterans of Foreign Wars News Media. Przyjęto go jako honorowego członka m.in. w szeregi Zakonu św. Jerzego (U.S. Armor Association) i Zakonu św. Andrzeja (U.S. Army Aviation Association).

Źródło zdjęcia: esencja.stopklatka.pl

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)