Tło, REBIS
Ziemia trwa, George R. Stewart, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
Pobierz fragment : EPUB | MOBI
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Ziemia trwa
George R. Stewart

Wehikuł czasu

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa zintegr.)

24,95 zł 49,90 zł oszczędzasz 50%

e-book (EPUB, MOBI)

31,92 zł 39,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
s-f
Przekład:
Zbigniew A. Królicki
Oprawa:
zintegrowana
Tytuł oryginalny:
Earth Abides
ISBN:
978-83-8188-326-9
Wydanie:
1 (2021)
Data premiery tego wydania:
2021-09-14
Liczba stron:
424
Format:
135x215

Opis książki

Znakomita powieść. - Stephen King

Pierwszy polski przekład klasycznej powieści postapokaliptycznej, nagrodzonej International Fantasy Award, inspiracji dla Bastionu Stephena Kinga

Prowokująca opowieść o apokaliptycznej pandemii, upadku i odbudowie społeczeństwa.

Na świecie wybucha epidemia nowej, niezwykle groźnej i zakaźnej choroby. Naukowcy nie potrafią ustalić, czy zarazki pochodzą od zwierząt, powstały w wyniku mutacji czy wymknęły się z laboratorium opracowującego broń biologiczną. Wszelkie próby wprowadzenia kwarantanny zawodzą i w krótkim czasie ludzkość ulega niemal całkowitej zagładzie. Przy życiu pozostają tylko nieliczni, w tym Ish, który podczas pandemii przebywał w górach w Kalifornii. Ish obawia się, że ci, którzy przetrwali, stoczą się w otchłań barbarzyństwa, a dorobek ludzkości zostanie zaprzepaszczony. W poszukiwaniu ocalałych Ish wyprawia się na Wschodnie Wybrzeże, a po powrocie do Kalifornii spotyka mądrą i odważną Em, która wzbudza w nim nadzieję i chęć życia. Razem stawiają czoło niewyobrażalnym wyzwaniom, budując w San Francisco nową wspólnotę i rzucając ziarna nowego początku.

George R. Stewart (1895–1980) – amerykański historyk, autor prac naukowych i powieści, wykładowca anglistyki na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Opublikował kilkadziesiąt książek, z których najsłynniejsza jest Ziemia trwa, jedyna powieść science fiction w jego dorobku, wyróżniona International Fantasy Award w 1951 roku i do dziś regularnie wznawiana. Była jedną z ulubionych książek Jimiego Hendrixa, zagorzałego fana SF.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)