Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Złowrogie morze
Adrian Goldsworthy

Vindolanda |2

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

PREMIERA 18.06.2024

e-book (EPUB, MOBI)

PREMIERA 19.06.2024

Szczegóły

Seria:
Powieść historyczna
Przekład:
Janusz Szczepański
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
The Encircling Sea
ISBN:
978-83-8338-210-4
Wydanie:
1 (2024)
Data premiery tego wydania:
2024-06-18
Liczba stron:
392
Format:
132x202

Opis książki

Drugi tom trylogii „Vindolanda”

Czy jeden żołnierz ocali Brytanię dla imperium?

Rok 100 n.e. Vindolanda, warownia na kresach rzymskiego świata. Flawiusz Feroks robi wszystko, by utrzymać pokój. Stacjonując w Vindolandzie, bazie wojskowej na północnej granicy rzymskiego imperium, nieustannie czuje na sobie wzrok nieprzyjaciół. Wokół krążą szepty o wojnie i zagładzie Rzymu. Szerzą się informacje o morskich ludziach nocy, którzy rzucili klątwę na te ziemie i lądują tylko po to, by żywić się ludzkim mięsem. Na razie to tylko pogłoski, Feroks jednak wie, że biorą się z prawdziwych wydarzeń i że nikt na wyspie nie jest bezpieczny przed zagrożeniem ze złowrogiego morza.
„Żaden historyk nie ma większej wiedzy o armii rzymskiej niż Adrian Goldsworthy, nikt też lepiej nie odtwarza realiów starożytnego świata. […] Złowrogie morze jak mało która powieść emocjonuje i absorbuje czytelnika. - Harry Sidebottom, autor cyklu „Wojownik Rzymu”
Adrian Goldsworthy uzyskał doktorat na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jego pierwsza książka, Armia rzymska na wojnie, została uznana przez Johna Keegana za „imponujące dzieło, oryginalne w podejściu do tematu i znakomite pod względem stylu”. Siedem kolejnych sprzedało się w ponad ćwierci miliona egzemplarzy; przetłumaczono je na kilkanaście języków. Po polsku ukazały się też: biografia Cezara, W imię Rzymu, Pax Romana (REBIS 2018), Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich (REBIS 2021) oraz Filip i Aleksander. Królowie i zdobywcy (REBIS 2023). Goldsworthy jest także autorem poczytnych serii powieści historycznych rozgrywających się w Brytanii pod rzymskim panowaniem. Obecnie całkowicie poświęcił się pisaniu, regularnie współpracuje też przy tworzeniu dokumentalnych programów telewizyjnych dotyczących starożytności.

ADRIANGOLDSWORTHY.COM

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)