Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Żona sułtana
Jane Johnson

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Powieść historyczna
Przekład:
Paweł Laskowicz
Oprawa:
broszura szyta ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
THE SULTAN'S WIFE
ISBN:
978-83-7510-956-6
Wydanie:
1 (2013)
Data premiery tego wydania:
2013-03-05
Liczba stron:
448
Format:
150x225

Opis książki

Wyobraź sobie kombinację egzotycznej arabskiej baśni z pasjonującą powieścią historyczną

Maroko, 1677 rok.

Dwór okrutnego sułtana Mulaja Ismaila to miejsce, w którym bardzo łatwo stracić życie. Wie o tym doskonale niewolnik Nus-Nus, eunuch, skryba prowadzący sułtańską Księgę Łoża. Nieustannie lawiruje między porywczym sułtanem, pierwszą żoną mającą niebezpieczną skłonność do trucizn i czarnej magii oraz zepsutym, folgującym swoim zachciankom wielkim wezyrem. Jego niewesoła egzystencja staje się jeszcze trudniejsza, kiedy do haremu trafia Angielka porwana przez korsarzy. Nus-Nus beznadziejnie się w niej zakochuje. Ona zaś, urodziwszy sułtanowi syna, postanawia uciec…

Autorka, zręcznie łącząc postacie i wydarzenia historyczne z literacką fikcją, maluje niezwykle barwny obraz siedemnastowiecznego dworu muzułmańskiego władcy, z jego złożonymi relacjami i egzotycznymi obyczajami.

Świetnie napisana, romantyczna powieść przygodowa, która przypadnie do gustu miłośniczkom pisarstwa Kate Mosse i Philippy Gregory. - „Daily Mail”

Jane Johnson dorastała w Kornwalii, ale obecnie dużo czasu spędza w Maroku, gdzie poznała swego berberyjskiego męża. Żona sułtana jest jej trzecią powieścią zainspirowaną kulturą i historią Maroka, poprzednie to przełożony na dwadzieścia cztery języki Podarunek z przeszłości oraz Tajemnica amuletu. Jane Johnson od wielu lat pracuje w branży wydawniczej, łącząc zawód wydawcy z pisaniem książek dla dzieci i dorosłych.

www.janejohnsonbooks.com

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Gabrieljj).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)